Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Wszystkich Świętych - 01.11.2020 r.
  1. Dzisiaj uroczystość Wszystkich Świętych – msze święte w układzie niedzielnym. Na cmentarzu przy głównej bramie u ministrantów w godz. Od 9.00 do 13.00 można złożyć ofiarę na rzecz dalszych prac na naszym cmentarzu – Bóg zapłać.

2. Jutro Dzień Zaduszny msze święte o godz. 7.00, 10.00, 17.00, 18.00, a msza święta o godz. 19.00 ofiarowana jest za zmarłych w ostatnim roku. Prosimy o przyniesienie na tę mszę świętą zniczy przez rodziny, które w ostatnim roku pożegnały swoich zmarłych i ustawienie ich przy paschale. Do końca listopada trwa oktawa uroczystości Wszystkich Świętych, w czasie której przez nawiedzenie cmentarza, przyjęcie komunii świętej i modlitwy w intencji zmarłych możemy uzyskiwać odpust zupełny. Zachęcamy w tych dniach do modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych, szczególnie z parafii starzyńskiej i za dusze cierpiące w czyśćcu.

3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne – Godzina Święta w czwartek od godz. 17.00 – 18.00, spowiedź święta w piątek o godz. 16.30 w Werblini, a o godz. 17.30 w Starzynie. Do chorych z sakramentami świętymi udamy się w piątek i sobotę, po uprzednim zgłoszeniu indywidualnym w biurze parafialnym.

4. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”. W biurze parafialnym do nabycia kalendarze rolników w cenie 30zł.

5. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła kandydatom do sakramentu bierzmowania, a o sprzątanie kościoła w piątek po mszy porannej przed uroczystością ślubną prosimy państwa Myszke i Pobłockich.

6. Z naszej rodziny parafialnej pożegnaliśmy śp. Aleksandra – nienarodzone dziecko, Elzę Adrian, lat 92 ze Sulicic i Magdalenę Dettlaff z Kłanina. R.I.P