Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XXIX Niedzielę zwykłą - 18.10.2020 r.
 1. Dziękujemy za ofiary na rzecz Fundacji Jana Pawła II w kwocie 647 zł.
   
 2. Według nowych wytycznych rządu od 17 października powierzchnia naszego Kościoła pozwala na uczestnictwo 45 osób podczas sprawowania liturgii lub adoracji. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz zachowaniu odpowiedniej odległości od siebie.
   
 3. Dzisiaj o godz. 16.30 w parafii w Ostrowie rozpoczyna się kurs przedmałżeński dla dekanatu żarnowieckiego.
   
 4. Dzisiaj po mszy św. o g. 10.00 pierwsze spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania (klasy 8. szkoły podstawowej oraz 1. klasy szkoły ponadpodstawowej).
   
 5. Dzieci zapraszamy w tym roku na spotkania różańcowe w poniedziałki, środy i piątki o g. 17.00 w kościele w Starzynie.
   
 6. W środę o g. 19.30 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona śpiewem. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
   
 7. Przypominamy, że na czas nieokreślony Ksiądz Biskup Jacek zawiesił spotkania grup duszpasterskich. Na razie nie będzie zatem spotkań dla scholki oraz dla ministrantów. Dzieci zapraszamy na mszę św. o g. 12.00 w niedzielę i zajmowania miejsc w strefie dzieci.
   
 8. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”. Przy wyjściach otrzymać można kartki na wypominki, które będziemy odmawiać w miesiącu listopadzie.
   
 9. W sobotę wyruszamy na parafialną pielgrzymkę do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym. Prosimy osoby, które nie opłaciły jeszcze wyjazdu o dokonanie wpłaty. Autokar rusza spod kościoła o g. 6.30. Powrót około g. 22.00. Każdy uczestnik musi posiadać maseczkę ochronną na usta i nos.
   
 10. Zapowiedzi przedślubne:
  • II-ga: Michał Albert Myszke z par. Strzelno i Anna Zofia Pobłocka z par. Starzyno.
    
 11. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła kandydatom do sakramentu bierzmowania, a o sprzątanie kościoła w sobotę po mszy porannej prosimy wyznaczone osoby spośród kandydatów do sakramentu bierzmowania.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…