Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XXVIII Niedzielę zwykłą - 11.10.2020 r.
 1. Dzisiaj XX Dzień Papieski pod hasłem „Cały Twój Maryjo”. Po mszach świętych będzie można złożyć ofiarę na rzecz Fundacji św. Jana Pawła II, wspierającej dzieci i młodzież z ubogich rodzin.
   
 2. We wtorek kolejne czuwanie fatimskie, ofiarowane w intencji mieszkańców Sulicic i Starzyńskiego Dworu. O godz. 17.30 różaniec fatimski, o 18.00 msza święta, a następnie procesja z figurą Matki Bożej. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.
   
 3. Dzieci zapraszamy w tym roku na spotkania różańcowe w poniedziałki, środy i piątki o g. 17.00 w kościele w Starzynie.
   
 4. W środę o g. 19.30 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona śpiewem. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
   
 5. W czwartek o godz. 17.00 msza święta w intencji zmarłych nauczycieli ze Starzyna.
   
 6. Spotkanie rodziców młodzieży, która ma przyjąć sakrament bierzmowania w roku 2021 (8 klasy szkoły podstawowej i 1. klasy szkoły ponadpodstawowej) w najbliższy czwartek po mszy św. wieczornej. Pierwsze spotkanie młodzieży w przyszłą niedzielę. Na spotkaniach obowiązuje posiadanie założonej maseczki. Prosimy o śledzenie naszej strony na Facebooku, gdzie będziemy umieszczać ewentualne nagłe zmiany w spotkaniach.
   
 7. Planowane spotkania scholki dziecięcej i ministrantów odbywają się według planu. Decyzję co do udziału pozostawiamy roztropności rodziców. Prosimy też o śledzenie informacji na stronie.
   
 8. Niestety z powodu pogarszającej się sytuacji związanej z pandemią spotkanie młodzieży w Gdańsku zostało przez organizatorów odwołane.
   
 9. Planowana na 24 października pielgrzymka na razie pozostaje bez zmian. Ostateczną decyzję co do wyjazdu podejmiemy w przyszłą niedzielę. Gdyby sytuacja nie pozwoliła na wyjazd w planowanym terminie postaramy się odbyć pielgrzymkę w którąś sobotę listopadową.
   
 10. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”. Przy wyjściach otrzymać można kartki na wypominki, które będziemy odmawiać w miesiącu listopadzie.
 11. Zapowiedzi przedślubne:
  • I-sza: Michał Albert Myszke z par. Strzelno i Anna Zofia Pobłocka z par. Starzyno.
    
 12. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła kandydatom do sakramentu bierzmowania, a o sprzątanie kościoła w sobotę po mszy porannej prosimy wyznaczone osoby spośród kandydatów do sakramentu bierzmowania.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…