Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XXVIII Niedzielę zwykłą - 11.10.2020 r.
  1. Dzisiaj XX Dzień Papieski pod hasłem „Cały Twój Maryjo”. Po mszach świętych będzie można złożyć ofiarę na rzecz Fundacji św. Jana Pawła II, wspierającej dzieci i młodzież z ubogich rodzin.

2. We wtorek kolejne czuwanie fatimskie, ofiarowane w intencji mieszkańców Sulicic i Starzyńskiego Dworu. O godz. 17.30 różaniec fatimski, o 18.00 msza święta, a następnie procesja z figurą Matki Bożej. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.

3. Dzieci zapraszamy w tym roku na spotkania różańcowe w poniedziałki, środy i piątki o g. 17.00 w kościele w Starzynie.

4. W środę o g. 19.30 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona śpiewem. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. W czwartek o godz. 17.00 msza święta w intencji zmarłych nauczycieli ze Starzyna.

6. Spotkanie rodziców młodzieży, która ma przyjąć sakrament bierzmowania w roku 2021 (8 klasy szkoły podstawowej i 1. klasy szkoły ponadpodstawowej) w najbliższy czwartek po mszy św. wieczornej. Pierwsze spotkanie młodzieży w przyszłą niedzielę. Na spotkaniach obowiązuje posiadanie założonej maseczki. Prosimy o śledzenie naszej strony na Facebooku, gdzie będziemy umieszczać ewentualne nagłe zmiany w spotkaniach.

7. Planowane spotkania scholki dziecięcej i ministrantów odbywają się według planu. Decyzję co do udziału pozostawiamy roztropności rodziców. Prosimy też o śledzenie informacji na stronie.

8. Niestety z powodu pogarszającej się sytuacji związanej z pandemią spotkanie młodzieży w Gdańsku zostało przez organizatorów odwołane.

9. Planowana na 24 października pielgrzymka na razie pozostaje bez zmian. Ostateczną decyzję co do wyjazdu podejmiemy w przyszłą niedzielę. Gdyby sytuacja nie pozwoliła na wyjazd w planowanym terminie postaramy się odbyć pielgrzymkę w którąś sobotę listopadową.

10. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”. Przy wyjściach otrzymać można kartki na wypominki, które będziemy odmawiać w miesiącu listopadzie.
    • I-sza: Michał Albert Myszke z par. Strzelno i Anna Zofia Pobłocka z par. Starzyno.

12. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła kandydatom do sakramentu bierzmowania, a o sprzątanie kościoła w sobotę po mszy porannej prosimy wyznaczone osoby spośród kandydatów do sakramentu bierzmowania.