Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XXVII Niedzielę zwykłą - 04.10.2020 r.
 1. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie uroczystości odpustowej ku czci Św. Michała Archanioła, Jubileuszu Parafii i Sakramentu Bierzmowania. Po mszach świętych w biurze parafialnym odbierać można pamiątki z sakramentu bierzmowania.
   
 2. Z powodu wejścia powiatu puckiego w strefę żółtą według Ministerstwa Zdrowia odwołujemy Mszę Świętą i planowane spotkanie dla Wspólnoty Żywego Różańca. Odbędą się one, gdy nastąpi ustabilizowanie sytuacji związanej z pandemią koronawirusa.
   
 3. W czwartek rozpoczyna się miesiąc różańcowy, nabożeństwa różańcowe w Starzynie o godz. 17.30, w St. Dworze o godz. 17.00, w Werblini o godz. 18.00, a w dni, kiedy jest tam msza święta pół godziny przed jej rozpoczęciem. W czasie mszy świętej wieczornej poświęcimy różańce dzieci komunijnych.
   
 4. Spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w przyszłym roku, ks. Krzysztof zaprasza na spotkanie w czwartek, 8 października, po mszy świętej wieczornej do kościoła. Na to spotkanie prośba o przyniesienie karty zgłoszeniowej.
   
 5. Pierwsze spotkanie młodzieży, która ma przyjąć sakrament bierzmowania w roku 2021, odbędzie się w przyszłą niedzielę, po mszy świętej o g. 10.00, a dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii świętej zapraszamy na spotkanie po mszy o godz. 12.00.
   
 6. Spotkanie dla scholki dziecięcej w piątek o g. 16.30 na plebanii.
   
 7. Od dzisiejszej niedzieli zapraszamy wszystkie dzieci na mszę świętą o g. 12.00, która będzie sprawowana głównie z myślą o nich. Dzieci zapraszamy do zajmowania miejsc w pierwszych ławkach.
   
 8. Dzieci zapraszamy w tym roku na spotkania różańcowe w poniedziałki, środy i piątki o g. 17.00 w kościele w Starzynie. Spotkania potrwają ok. 25 minut. Prosimy zatem o wyrozumiałość wszystkich przychodzących na różaniec o g. 17.30.
   
 9. Serdecznie zapraszamy na adorację wieczorną prowadzoną śpiewem w każdą środę od godz. 19.30 do 20.30. Zaczynamy od 14 października.
   
 10. Ks. Krzysztof zaprasza młodzież naszej parafii od 8 klasy szkoły podstawowej na wspólny wyjazd na Wieczór Modlitwy Młodych, który odbędzie się w Archikatedrze Oliwskiej w piątek, 16 października. Wyjazd spod kościoła o g. 18.30. Powrót w nocy ok. godz. 1.30. Koszt wyjazdu - 15 zł. Zapisy trwają do przyszłej niedzieli. Zachęcamy młodzież, która przyjęła sakrament bierzmowania oraz młodzież, która rozpocznie przygotowania do tego sakramentu.
   
 11. Zapisanych uczestników pielgrzymki do Gietrzwałdu, Świętej Lipki i Stoczka Klasztornego, która planowana jest na 24 października, prosimy o potwierdzenie udziału poprzez opłacenie udziału. Jednocześnie informujemy, że wszystkie miejsca na pielgrzymkę są już zajęte.
   
 12. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”.
   
 13. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła kandydatom do sakramentu bierzmowania, a o sprzątanie kościoła w sobotę po mszy porannej prosimy wyznaczone osoby spośród kandydatów do sakramentu bierzmowania. Kolekta dzisiejsza na zakończenie III kwartału na śmieci z cmentarza – Bóg zapłać.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…