Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Odpust parafialny ku czci Św. Michała Archanioła - 27.09.2020 r.
 1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość odpustu parafialnego ku czci Św. Michała Archanioła – suma odpustowa wraz z procesją o godz. 12.00.
   
 2. W czwartek rozpoczyna się miesiąc różańcowy, nabożeństwa różańcowe w Starzynie o godz. 17.30, w St. Dworze o godz. 17.00, w Werblini o godz. 18.00, a w dni, kiedy jest tam msza święta pół godziny przed jej rozpoczęciem.
   
 3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne – Godzina Święta w czwartek od godz. 17.00 do 18.00, spowiedź święta w piątek  o godz. 16.30 w Werblini, a o godz. 17.00 w Starzynie. Do chorych z sakramentami świętymi udamy się w piątek i sobotę.
   
 4. Spotkanie młodzieży, która ma przystąpić do sakramentu bierzmowania w roku 2021, odbędzie się w niedzielę, 11 października, po mszy św. o g. 10.00. Rodziców młodzieży, która rozpocznie przygotowania, ks. Krzysztof zaprasza na spotkanie do kościoła w czwartek, 8 października, po mszy świętej wieczornej, a dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii świętej zapraszamy na spotkanie po mszy o godz. 12.00.
   
 5. Od pierwszej niedzieli października (czyli już za tydzień) zapraszamy wszystkie dzieci na mszę świętą o g. 12.00, która będzie sprawowana głównie z myślą o nich. Dzieci zapraszamy do zajmowania miejsc w pierwszych ławkach.
   
 6. W październiku zapraszamy dzieci do kościoła na spotkania różańcowe w poniedziałki, środy i piątki o g. 17.00. Spotkania potrwają około 25 minut.
   
 7. W rozpoczynającym się niebawem miesiącu maryjnym zapraszamy na wspólną jednodniową pielgrzymkę do Gietrzwałdu i Świętej Lipki, gdzie nawiedzimy cudowne wizerunki Matki Bożej oraz do Stoczka Klasztornego, który było miejscem internowania Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Planowany termin to sobota, 24 października. Zapisy do przyszłej niedzieli. Informacje u ks. Krzysztofa. Koszt 100 zł - obejmujący przejazd, ubezpieczenie grupowe, wspólny obiad oraz oprowadzania przez przewodnika w odwiedzanych miejscach.
   
 8. Przypominamy, że spotkania scholki dziecięcej odbywają się w piątki o g. 16.30 w salce na plebanii, a ministranci mają swoje zbiórki w każdą środę po mszy świętej wieczornej również w salce. Nowych chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami ks. Krzysztof zaprasza z rodzicami w przyszłą niedzielę po mszy św. o g. 12.00.
   
 9. W środę, 7 października, zapraszamy wszystkich członków Róż Różańcowych naszej parafii na wspólną mszę świętą o g. 18.40, a po niej na spotkanie przy kawie do "Starzynianki". W związku z tym spotkaniem Ks. Krzysztof prosi o kontakt po mszy świętej osoby odpowiedzialne za Róże Różańcowe w naszej parafii.
   
 10. W pierwszy czwartek miesiąca wspólna msza święta wszystkich ministrantów o g. 18.00, a po niej spotkanie w salce (zamiast zbiórki środowej). Na mszę świętą zapraszamy szczególnie również rodziców ministrantów i rodziny kapłanów pochodzących z naszej parafii.
   
 11. Dziękujemy wszystkim, którzy wyrazili chęć dołączenia do zespołu muzycznego i zapraszamy kolejne osoby do dołączenia. Potrzeba osób grających, ale również śpiewających. Kontakt z ks. Krzysztofem.
   
 12. W naszym biuletynie trwa jubileuszowy konkurs dotyczący historii naszej parafii. Odcięte kupony z odpowiedziami wrzucamy do przygotowanego pudełka do kolejnej niedzieli włącznie. Osoba wylosowana zostanie ogłoszona w biuletynie za 2 tygodnie.
   
 13. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”.
   
 14. Zapowiedzi przedślubne:
  • III-cia: Dawid Jan Marzejon z par. Starzyno i Grażyna Katarzyna Bolda z par. Chłapowo.
    
 15. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła p. Rogockim, Perszon, Dzierzyńskim i Włodarczyk, a o sprzątanie kościoła w sobotę po mszy porannej prosimy wyznaczone osoby spośród kandydatów do sakramentu bierzmowania.
   
 16. Z okazji uroczystości odpustowej Św. Michała Archanioła składamy naszym parafianom i gościom życzenia wszelkiego błogosławieństwa, Bożej mocy i opieki naszego Patrona.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…