Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Odpust parafialny ku czci Św. Michała Archanioła - 27.09.2020 r.
  1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość odpustu parafialnego ku czci Św. Michała Archanioła – suma odpustowa wraz z procesją o godz. 12.00.

2. W czwartek rozpoczyna się miesiąc różańcowy, nabożeństwa różańcowe w Starzynie o godz. 17.30, w St. Dworze o godz. 17.00, w Werblini o godz. 18.00, a w dni, kiedy jest tam msza święta pół godziny przed jej rozpoczęciem.

3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne – Godzina Święta w czwartek od godz. 17.00 do 18.00, spowiedź święta w piątek  o godz. 16.30 w Werblini, a o godz. 17.00 w Starzynie. Do chorych z sakramentami świętymi udamy się w piątek i sobotę.

4. Spotkanie młodzieży, która ma przystąpić do sakramentu bierzmowania w roku 2021, odbędzie się w niedzielę, 11 października, po mszy św. o g. 10.00. Rodziców młodzieży, która rozpocznie przygotowania, ks. Krzysztof zaprasza na spotkanie do kościoła w czwartek, 8 października, po mszy świętej wieczornej, a dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii świętej zapraszamy na spotkanie po mszy o godz. 12.00.

5. Od pierwszej niedzieli października (czyli już za tydzień) zapraszamy wszystkie dzieci na mszę świętą o g. 12.00, która będzie sprawowana głównie z myślą o nich. Dzieci zapraszamy do zajmowania miejsc w pierwszych ławkach.

6. W październiku zapraszamy dzieci do kościoła na spotkania różańcowe w poniedziałki, środy i piątki o g. 17.00. Spotkania potrwają około 25 minut.

7. W rozpoczynającym się niebawem miesiącu maryjnym zapraszamy na wspólną jednodniową pielgrzymkę do Gietrzwałdu i Świętej Lipki, gdzie nawiedzimy cudowne wizerunki Matki Bożej oraz do Stoczka Klasztornego, który było miejscem internowania Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Planowany termin to sobota, 24 października. Zapisy do przyszłej niedzieli. Informacje u ks. Krzysztofa. Koszt 100 zł - obejmujący przejazd, ubezpieczenie grupowe, wspólny obiad oraz oprowadzania przez przewodnika w odwiedzanych miejscach.

8. Przypominamy, że spotkania scholki dziecięcej odbywają się w piątki o g. 16.30 w salce na plebanii, a ministranci mają swoje zbiórki w każdą środę po mszy świętej wieczornej również w salce. Nowych chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami ks. Krzysztof zaprasza z rodzicami w przyszłą niedzielę po mszy św. o g. 12.00.

9. W środę, 7 października, zapraszamy wszystkich członków Róż Różańcowych naszej parafii na wspólną mszę świętą o g. 18.40, a po niej na spotkanie przy kawie do "Starzynianki". W związku z tym spotkaniem Ks. Krzysztof prosi o kontakt po mszy świętej osoby odpowiedzialne za Róże Różańcowe w naszej parafii.

10. W pierwszy czwartek miesiąca wspólna msza święta wszystkich ministrantów o g. 18.00, a po niej spotkanie w salce (zamiast zbiórki środowej). Na mszę świętą zapraszamy szczególnie również rodziców ministrantów i rodziny kapłanów pochodzących z naszej parafii.

11. Dziękujemy wszystkim, którzy wyrazili chęć dołączenia do zespołu muzycznego i zapraszamy kolejne osoby do dołączenia. Potrzeba osób grających, ale również śpiewających. Kontakt z ks. Krzysztofem.

12. W naszym biuletynie trwa jubileuszowy konkurs dotyczący historii naszej parafii. Odcięte kupony z odpowiedziami wrzucamy do przygotowanego pudełka do kolejnej niedzieli włącznie. Osoba wylosowana zostanie ogłoszona w biuletynie za 2 tygodnie.

13. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”.

• III-cia: Dawid Jan Marzejon z par. Starzyno i Grażyna Katarzyna Bolda z par. Chłapowo.

15. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła p. Rogockim, Perszon, Dzierzyńskim i Włodarczyk, a o sprzątanie kościoła w sobotę po mszy porannej prosimy wyznaczone osoby spośród kandydatów do sakramentu bierzmowania.

16. Z okazji uroczystości odpustowej Św. Michała Archanioła składamy naszym parafianom i gościom życzenia wszelkiego błogosławieństwa, Bożej mocy i opieki naszego Patrona.