Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XXV niedzielę zwykłą - 20.09.2020 r.
 1. W przyszłą niedzielę uroczystości odpustowe ku czci Św. Michała Archanioła. Suma odpustowa z procesją wokół kościoła o godz. 12.00, prosimy o obecność pocztów sztandarowych Żywego Różańca i asystę procesyjną. Przygotujmy się na tą uroczystość przez spowiedź świętą, abyśmy mogli przyjąć w ten dzień Pana Jezusa do swojego serca.
   
 2. Spotkanie dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania w środę i piątek po wieczornej mszy świętej. Szczególna okazja do spowiedzi świętej przed uroczystościami w środę i piątek od godz. 17.00 do 18.00.
   
 3. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy duchowe przygotowanie do naszego jubileuszowego odpustu poprzez rekolekcje parafialne. Msze święte z nauką rekolekcyjną w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 18.00. O godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.
   
 4. Spotkania Scholki dziecięcej odbywać się będą w piątki o godz. 16.30 w salce na plebanii. Kolejne spotkanie w najbliższy piątek. Zapraszamy dzieci, które uczestniczyły w spotkaniach scholki w ubiegłym roku, ale również nowe dzieci, które chciałyby dołączyć. Rodziców ks. Krzysztof prosi o osobisty kontakt.
   
 5. Ks. Krzysztof cały czas poszukuje osób dorosłych i starszej młodzieży grających na instrumentach lub chcących włączyć się w śpiew. Jednocześnie dziękujemy osobom, które już się zgłosiły.
   
 6. Przypominamy, że w biuletynie trwa Jubileuszowy Konkurs dotyczący historii naszej parafii - odcięte kupony trzeba wrzucić do przygotowanego w kościele pudełka do kolejnej niedzieli włącznie. Zwycięzca zostanie ogłoszony w biuletynie za 2 tygodnie.
   
 7. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”.
   
 8. Zapowiedzi przedślubne:
  • - II-ga: Dawid Jan Marzejon z par. Starzyno i Grażyna Katarzyna Boldaz par. Chłapowo.
    
 9. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła młodzieży bierzmowanej, a o sprzątanie kościoła w piątek po mszy rannej przed uroczystością ślubną prosimy p. Rogockich , Perszon, Dzierzyńskich i Włodarczyk.
   
 10. Bóg zapłać wszystkim rodzinom, które do tej pory złożyły ofiarę na rzecz nowego ołtarza i ambony.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…