Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XXIV Niedzielę zwykłą - 13.09.2020 r.
 1. Spotkanie dla młodzieży, która we wrześniu przyjmie sakrament bierzmowania w niedzielę po mszy świętej o godz. 7.00. w przyszłą niedzielę na to spotkanie zapraszamy także rodziców młodzieży bierzmowanej celem ustalenia przygotowań do uroczystości.
   
 2. W ubiegłą niedzielę na rzecz pomocy dla Bejrutu zebraliśmy 522 zł – Bóg zapłać.
   
 3. Ks. Krzysztof bardzo serdecznie zaprasza (i prosi o obecność) rodziców wszystkich ministrantów na spotkanie we wtorek, 15 września, na g. 18.30 do salki na plebanii. Zbiórka dla młodszych ministrantów (szkoła podstawowa) w środę o g. 18.30 na plebanii.
   
 4. Dzieci, które chciałyby w tym roku uczestniczyć w spotkaniach scholki dziecięcej i uświetniać msze święte o g. 12.00, zapraszamy na spotkanie w zmienionym terminie: we wtorek o g. 17.00 na plebanii. Jeżeli wyjątkowo ktoś nie może być w najbliższy wtorek ks. Krzysztof prosi o kontakt.
   
 5. Wszystkich, którzy chcieliby pomóc w redagowaniu naszego parafialnego biuletynu, ks. Krzysztof prosi o kontakt - każdy może się przydać! Jednocześnie pragniemy poinformować, że od września ofiary składane za biuletyn są przeznaczone na fundusz ministrantów - za te datki Bóg zapłać!
   
 6. Przypominamy, że w biuletynie trwa Jubileuszowy Konkurs dotyczący historii naszej parafii - odcięte kupony trzeba wrzucić do przygotowanego w kościele pudełka do kolejnej niedzieli włącznie. Zwycięzca zostanie ogłoszony w biuletynie za 2 tygodnie.
   
 7. Starszą młodzież i dorosłych, którzy grają na instrumentach muzycznych i chcieliby się włączyć w tworzenie parafialnego zespołu muzycznego, a przy tym uświetniać wieczorne adoracje Najświętszego Sakramentu ks. Krzysztof prosi o kontakt osobisty lub elektroniczny (Facebook, e-mail).
   
 8. Na plebanii są jeszcze dostępne podręczniki do religii dla dzieci ze szkoły podstawowej (klasy 0-8)
   
 9. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”.
 10. Zapowiedzi przedślubne:
  • I-sza: Dawid Jan Marzejon z par. Starzyno i Grażyna Katarzyna Bolda z par. Chłapowo.
  • III-cia: Paweł Marcin Roeske z par. Starzyno i Agnieszka Halina Misielak z par. Gniewino.
  • III-cia: Dominik Andrzej Śliwiński z par. Starzyno i Agata Magdalena Czapp z par. NMP Królowej Polski z Wejherowa.
    
 11. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła państwu Wensierskim i Budzisz, a o sprzątanie kościoła w sobotę po mszy rannej prosimy wyznaczone osoby spośród młodzieży bierzmowanej.
   
 12. Bóg zapłać wszystkim rodzinom, które do tej pory złożyły ofiarę na rzecz nowego ołtarza i ambony. Dziękujemy panu Mirosławowi Klank za pracę przy oświetleniu kościoła, dziękujemy wszystkim, którzy w czwartek wieczorem pracowali przy posadzce kościoła, dziękujemy rodzinom młodzieży bierzmowanej za ofiary na rzecz nowego ołtarza i ambony. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w pielgrzymce na uroczystości MB Swarzewskiej. Dziękujemy przedszkolu Pod Aniołami za wykonanie banneru na jubileusz naszej parafii. Dziękujemy KGW ze Starzyna za wykonanie wieńca dożynkowego.
   
 13. Jurto o godz. 19.00 poświęcenie nowego krzyża przy wyjeździe z Werblini w kierunku na Zdradę. W piątek o godz. 19.00 msza święta przy kapliczce w Sulicicach w intencji wszystkich zmarłych z miejscowości, a szczególnie ks. Bogdana Pulczyńskiego.
   
 14. Z naszej rodziny parafialnej pożegnaliśmy śp. Kubusia Grochowiak ze Starzyna. R.I.P.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…