Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XXIII Niedzielę zwykłą - 06.09.2020 r.
  1. Spotkanie dla młodzieży, która we wrześniu przyjmie sakrament bierzmowania w niedzielę po mszy świętej o godz. 7.00.

2. W przyszłą niedzielę kolejne czuwanie fatimskie, ofiarowane w intencji mieszkańców Starzyna. O godz. 17.30 różaniec fatimski, o 18.00 msza święta, a następnie procesja z figurą MB. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.

3. Ks. Krzysztof poszukuje osób ze starszej młodzieży lub dorosłych grających na instrumentach muzycznych (mile widziana gitara, keybord, skrzypce i inne). Więcej informacji u ks. Krzysztofa.

4. Pierwsze spotkanie Scholki dziecięcej oraz nowych dzieci, które chciałyby zasilić grupę odbędzie się w sobotę, 19 września, o godz. 10.00 na plebanii.

5. Informujemy, że w przyszłą niedzielę w gdańskiej edycji „Gościa Niedzielnego” ukaże się artykuł na temat naszej parafii, który również będzie zapowiadał uroczystości odpustowe.

6. Osoby, które chciałyby zaangażować się w redagowanie parafialnego biuletynu ks. Krzysztof prosi o osobisty kontakt. Zapraszamy do zaangażowania!

7. Zachęcamy do wzięcia udziału w jubileuszowym konkursie, który rozpoczyna się od dzisiejszej niedzieli. Pytanie konkursowe związane z historią naszej parafii będzie w każdą niedzielę umieszczane w naszym parafialnym biuletynie. Odcięty kupon należy przynieść do kościoła do kolejnej niedzieli włącznie. Więcej informacji z dzisiejszym numerze biuletynu.

8. Przy wyjściu bocznym z kościoła do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”.

• II-ga: Paweł Marcin Roeske z par. Starzyno i Agnieszka Halina Misielak z par. Gniewino.
    • II-ga: Dominik Andrzej Śliwiński z par. Starzyno i Agata Magdalena Czapp z par. NMP Królowej Polski z Wejherowa.

10. Jutro o godz. 18.00 Sołtys Sołectwa Starzyno zwołuje zebranie wiejskie w remizie OSP. Na zebranie obowiązkowo należy przyjść w maseczce.

11. Gmina Puck informuje, iż w całej Polsce rozpoczyna się Powszechny Spis Rolny, który potrwa od 1 września do 30 listopada 2020r. udział w spisie jest obowiązkowy i obejmuje wszystkie gospodarstwa rolne prowadzące działalność rolniczą. Podstawową formą udziału w spisie jest samospis internetowy, wystarczy wejść na stronę http://spisrolny.gov.pl i wypełnić elektroniczny formularz.

12. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła państwu Wegner i Rambiert, a o sprzątanie kościoła w piątek po mszy rannej przed uroczystością ślubną prosimy państwa Wensierskich i Budzisz.

13. Bóg zapłać wszystkim rodzinom, które do tej pory złożyły ofiarę na rzecz nowego ołtarza i ambony.

14. Dzisiaj po mszach świętych przy wyjściach u ministrantów można złożyć ofiarę na pomoc dla mieszkańców Bejrutu, którą przekażemy przez Caritas Polska – Bóg zapłać.