Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XXIII Niedzielę zwykłą - 06.09.2020 r.
 1. Spotkanie dla młodzieży, która we wrześniu przyjmie sakrament bierzmowania w niedzielę po mszy świętej o godz. 7.00.
   
 2. W przyszłą niedzielę kolejne czuwanie fatimskie, ofiarowane w intencji mieszkańców Starzyna. O godz. 17.30 różaniec fatimski, o 18.00 msza święta, a następnie procesja z figurą MB. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.
   
 3. Ks. Krzysztof poszukuje osób ze starszej młodzieży lub dorosłych grających na instrumentach muzycznych (mile widziana gitara, keybord, skrzypce i inne). Więcej informacji u ks. Krzysztofa.
   
 4. Pierwsze spotkanie Scholki dziecięcej oraz nowych dzieci, które chciałyby zasilić grupę odbędzie się w sobotę, 19 września, o godz. 10.00 na plebanii.
   
 5. Informujemy, że w przyszłą niedzielę w gdańskiej edycji „Gościa Niedzielnego” ukaże się artykuł na temat naszej parafii, który również będzie zapowiadał uroczystości odpustowe.
   
 6. Osoby, które chciałyby zaangażować się w redagowanie parafialnego biuletynu ks. Krzysztof prosi o osobisty kontakt. Zapraszamy do zaangażowania!
   
 7. Zachęcamy do wzięcia udziału w jubileuszowym konkursie, który rozpoczyna się od dzisiejszej niedzieli. Pytanie konkursowe związane z historią naszej parafii będzie w każdą niedzielę umieszczane w naszym parafialnym biuletynie. Odcięty kupon należy przynieść do kościoła do kolejnej niedzieli włącznie. Więcej informacji z dzisiejszym numerze biuletynu.
   
 8. Przy wyjściu bocznym z kościoła do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”.
   
 9. Zapowiedzi przedślubne:
  • II-ga: Paweł Marcin Roeske z par. Starzyno i Agnieszka Halina Misielak z par. Gniewino.
  • II-ga: Dominik Andrzej Śliwiński z par. Starzyno i Agata Magdalena Czapp z par. NMP Królowej Polski z Wejherowa.
    
 10. Jutro o godz. 18.00 Sołtys Sołectwa Starzyno zwołuje zebranie wiejskie w remizie OSP. Na zebranie obowiązkowo należy przyjść w maseczce.
   
 11. Gmina Puck informuje, iż w całej Polsce rozpoczyna się Powszechny Spis Rolny, który potrwa od 1 września do 30 listopada 2020r. udział w spisie jest obowiązkowy i obejmuje wszystkie gospodarstwa rolne prowadzące działalność rolniczą. Podstawową formą udziału w spisie jest samospis internetowy, wystarczy wejść na stronę http://spisrolny.gov.pl i wypełnić elektroniczny formularz.
   
 12. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła państwu Wegner i Rambiert, a o sprzątanie kościoła w piątek po mszy rannej przed uroczystością ślubną prosimy państwa Wensierskich i Budzisz.
   
 13. Bóg zapłać wszystkim rodzinom, które do tej pory złożyły ofiarę na rzecz nowego ołtarza i ambony.
   
 14. Dzisiaj po mszach świętych przy wyjściach u ministrantów można złożyć ofiarę na pomoc dla mieszkańców Bejrutu, którą przekażemy przez Caritas Polska – Bóg zapłać.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…