Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XXII Niedzielę zwykłą - 30.08.2020 r.
 1. Spotkanie dla młodzieży, która we wrześniu przyjmie sakrament bierzmowania w niedzielę po mszy świętej o godz. 7.00.
   
 2. We wtorek rozpoczęcie roku szkolnego - msze święte w Starzynie o godz. 7.00 i w Werblini o godz. 7.30, a o godz. 9.30 msza święta na inaugurację nauki w Zespole Szkół w Kłaninie, połączona z obchodami 40-lecia Solidarności Nauczycielskiej, szczególnie poświęcona śp. Piotrowi Wasilewskiemu.
   
 3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne – Godzina Święta w czwartek od godz. 17.00 – 18.00, spowiedź święta w piątek o godz. 16.30 w Werblini, a o godz. 17.30 w Starzynie. W piątek i w sobotę kapłani odwiedzą chorych z sakramentami świętymi.
   
 4. W sobotę o godz. 12.00 wyruszy rowerowa pielgrzymka na uroczystości Narodzenia NMP do Swarzewa – zachęcamy szczególnie dzieci komunijne i rocznicowe, młodzież bierzmowaną i rodziny, szczególnie w roku jubileuszu 800-lecia naszej parafii.
   
 5. Przy wyjściu bocznym z kościoła do nabycia „Głos Michała Archanioła”, „Gość Niedzielny”.
   
 6. Zapowiedzi przedślubne:
  • I-sza: Paweł Marcin Roeske z par. Starzyno i Agnieszka Halina Misielak z par. Gniewino
  • I-sza: Dominik Andrzej Śliwiński z par. Starzyno i Agata Magdalena Czapp z par. NMP Królowej Polski z Wejherowa
  • III-cia: Tomasz Adam Bojke z par. Starzyno i Beata Odżygóźdź z par. Św. Jadwigi Śląskiej z Lęborka.
    
 7. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła młodzieży bierzmowanej, a o sprzątanie kościoła w czwartek po mszy rannej przed uroczystością ślubną prosimy państwa Wegner i Rambiert.
   
 8. Bóg zapłać wszystkim rodzinom, które do tej pory złożyły ofiarę na rzecz nowego ołtarza i ambony. Bóg zapłać państwu Domnik i Dettlaff z Werblini za zaangażowanie w wykonanie nowego krzyża w Werblini – jego poświęcenie będzie miało miejsce w poniedziałek, 14 września w uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…