Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XXII Niedzielę zwykłą - 30.08.2020 r.
  1. Spotkanie dla młodzieży, która we wrześniu przyjmie sakrament bierzmowania w niedzielę po mszy świętej o godz. 7.00.

2. We wtorek rozpoczęcie roku szkolnego - msze święte w Starzynie o godz. 7.00 i w Werblini o godz. 7.30, a o godz. 9.30 msza święta na inaugurację nauki w Zespole Szkół w Kłaninie, połączona z obchodami 40-lecia Solidarności Nauczycielskiej, szczególnie poświęcona śp. Piotrowi Wasilewskiemu.

3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne – Godzina Święta w czwartek od godz. 17.00 – 18.00, spowiedź święta w piątek o godz. 16.30 w Werblini, a o godz. 17.30 w Starzynie. W piątek i w sobotę kapłani odwiedzą chorych z sakramentami świętymi.

4. W sobotę o godz. 12.00 wyruszy rowerowa pielgrzymka na uroczystości Narodzenia NMP do Swarzewa – zachęcamy szczególnie dzieci komunijne i rocznicowe, młodzież bierzmowaną i rodziny, szczególnie w roku jubileuszu 800-lecia naszej parafii.

5. Przy wyjściu bocznym z kościoła do nabycia „Głos Michała Archanioła”, „Gość Niedzielny”.

• I-sza: Paweł Marcin Roeske z par. Starzyno i Agnieszka Halina Misielak z par. Gniewino
    • I-sza: Dominik Andrzej Śliwiński z par. Starzyno i Agata Magdalena Czapp z par. NMP Królowej Polski z Wejherowa
    • III-cia: Tomasz Adam Bojke z par. Starzyno i Beata Odżygóźdź z par. Św. Jadwigi Śląskiej z Lęborka.

7. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła młodzieży bierzmowanej, a o sprzątanie kościoła w czwartek po mszy rannej przed uroczystością ślubną prosimy państwa Wegner i Rambiert.

8. Bóg zapłać wszystkim rodzinom, które do tej pory złożyły ofiarę na rzecz nowego ołtarza i ambony. Bóg zapłać państwu Domnik i Dettlaff z Werblini za zaangażowanie w wykonanie nowego krzyża w Werblini – jego poświęcenie będzie miało miejsce w poniedziałek, 14 września w uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego.