Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XXI Niedzielę zwykłą - 23.08.2020 r.
 1. Spotkanie dla młodzieży, która we wrześniu przyjmie sakrament bierzmowania w nie-dzielę po mszy świętej o godz. 7.00.
   
 2. We środę uroczystość MB Częstochowskiej – msze święte z odnowieniem Ślubów Ja-snogórskich Narodu o godz. 7.00 i 18.00 w Starzynie i o godz. 17.00 w Werblini.
   
 3. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 10.00 spotkanie dla kandydatów do przyszłorocznego bierzmowania, a po mszy o godz. 12.00 dla dzieci i dla rodziców przed pierwszą komunią świętą.
   
 4. Przy wyjściu bocznym z kościoła do nabycia „Głos Michała Archanioła”, „Gość Niedzielny”.
   
 5. Zapowiedzi przedślubne:
  • II-ga: Tomasz Adam Bojke z par. Starzyno i Beata Odżygóźdź z par. Św. Jadwigi Śląskiej z Lęborka.
    
 6. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mło-dzieży bierzmowanej a o sprzątanie kościoła w sobotę po mszy rannej prosimy również osoby wyznaczone spośród młodzieży bierzmowanej.
   
 7. Bóg zapłać wszystkim rodzinom, które do tej pory złożyły ofiarę na rzecz nowego ołtarza i ambony.
   
 8. Z naszej rodziny parafialnej pożegnaliśmy śp. Magdalenę Kromlicką, lat 86 ze Starzyna – jej pogrzeb jutro o godz. 10.00. R.I.P.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…