Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XIX niedzielę zwykłą - 09.08.2020 r.
  1. Spotkanie dla młodzieży, która we wrześniu przyjmie sakrament bierzmowania w niedzielę po mszy świętej o godz. 7.00.

2. Dzisiaj spotkania różańcowe w Kłaninie, w Werblini i w Starzynie.

3. W czwartek kolejne czuwanie fatimskie, ofiarowane w intencji mieszkańców Kłanina. O godz. 17.30 różaniec, następnie msza święta i procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła – prosimy o przyniesienie ze sobą świec.

4. W sobotę uroczystość Wniebowzięcia NMP – uroczystość Kościoła i naszego polskiego narodu – msze święte w układzie niedzielnym, a dodatkowo msza święta w Kłaninie o godz. 11.00 – nie będzie mszy świętej o godz. 20.00 w Starzyńskim Dworze. W tym dniu na każdej mszy świętej poświęcenie wianków z ziół i kwiatów ku czci Matki Boskiej.

5. W przyszłą niedzielę w czasie mszy świętej o godz. 8.30 w Werblini czcimy Św. Rocha, modląc się o błogosławieństwo Boże dla całej społeczności.

6. Przy wyjściu bocznym z kościoła do nabycia „Głos Michała Archanioła”, „Gość Niedzielny”.

• II-ga: Sebastian Stanisław Ellwardt z par. Starzyno i Sylwia Katarzyna Styn z par. Chłapowo.

8. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła kandydatom do sakramentu bierzmowania, a o sprzątanie kościoła w piątek po mszy rannej prosimy rodziny przed uroczystościami pierwszej komunii świętej.

9. Bóg zapłać wszystkim rodzinom, które do tej pory złożyły ofiarę na rzecz nowego ołtarza i ambony. Dziękujemy państwu Hannie i Mateuszowi Skrzypkowskim za oświetlenie krzyża przy skręcie na Starzyński Dwór, a panu Sebastianowi Drzeżdżon za wykonanie ogrodzenia i kostki przy krzyżu na Osiedlu Leśnym w Werblini.

10. Od jutra przyjmujemy intencje mszalne oraz wypominki roczne na rok 2021 – szczególnie prosimy o rezerwowanie mszy rocznicowych, jubileuszowych i ślubnych.