Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XIX niedzielę zwykłą - 09.08.2020 r.
 1. Spotkanie dla młodzieży, która we wrześniu przyjmie sakrament bierzmowania w niedzielę po mszy świętej o godz. 7.00.
   
 2. Dzisiaj spotkania różańcowe w Kłaninie, w Werblini i w Starzynie.
   
 3. W czwartek kolejne czuwanie fatimskie, ofiarowane w intencji mieszkańców Kłanina. O godz. 17.30 różaniec, następnie msza święta i procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła – prosimy o przyniesienie ze sobą świec.
   
 4. W sobotę uroczystość Wniebowzięcia NMP – uroczystość Kościoła i naszego polskiego narodu – msze święte w układzie niedzielnym, a dodatkowo msza święta w Kłaninie o godz. 11.00 – nie będzie mszy świętej o godz. 20.00 w Starzyńskim Dworze. W tym dniu na każdej mszy świętej poświęcenie wianków z ziół i kwiatów ku czci Matki Boskiej.
   
 5. W przyszłą niedzielę w czasie mszy świętej o godz. 8.30 w Werblini czcimy Św. Rocha, modląc się o błogosławieństwo Boże dla całej społeczności.
   
 6. Przy wyjściu bocznym z kościoła do nabycia „Głos Michała Archanioła”, „Gość Niedzielny”.
   
 7. Zapowiedzi przedślubne:
  • II-ga: Sebastian Stanisław Ellwardt z par. Starzyno i Sylwia Katarzyna Styn z par. Chłapowo.
    
 8. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła kandydatom do sakramentu bierzmowania, a o sprzątanie kościoła w piątek po mszy rannej prosimy rodziny przed uroczystościami pierwszej komunii świętej.
   
 9. Bóg zapłać wszystkim rodzinom, które do tej pory złożyły ofiarę na rzecz nowego ołtarza i ambony. Dziękujemy państwu Hannie i Mateuszowi Skrzypkowskim za oświetlenie krzyża przy skręcie na Starzyński Dwór, a panu Sebastianowi Drzeżdżon za wykonanie ogrodzenia i kostki przy krzyżu na Osiedlu Leśnym w Werblini.
   
 10. Od jutra przyjmujemy intencje mszalne oraz wypominki roczne na rok 2021 – szczególnie prosimy o rezerwowanie mszy rocznicowych, jubileuszowych i ślubnych.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…