Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XVII Niedzielę zwykłą - 26.07.2020 r.
 1. Spotkanie dla młodzieży, która we wrześniu przyjmie sakrament bierzmowania w niedzielę po mszy świętej o godz. 7.00.
   
 2. W sobotę rozpoczynamy miesiąc sierpień, w którym Kościół zachęca do podejmowania postanowień abstynencji w intencji naszej Ojczyzny.
   
 3. Do chorych z sakramentami świętymi udamy się 7 i 8 sierpnia.
   
 4. Przy wyjściu bocznym z kościoła do nabycia „Głos Michała Archanioła”, „Gość Niedzielny”.
   
 5. Zapowiedzi przedślubne:
  • III-cia: Bartosz Michał Budzisz z par. Starzyno i Anna Maria Wensierska z par. Chrystusa Króla Wejherowo;
  • III-cia: Dariusz Piotr Dzierzyński z par. Starzyno i Anna Włodarczyk z par. NMP Królowej Polski Lębork;
  • III-cia: Piotr Artur Rogocki z par. Św. Faustyny Puck i Bernadeta Zofia Perszon z par. Starzyno.
    
 6. Dziękujemy  za  pamięć  i  troskę  o kaplice  w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła państwu Skrzypkowskim i Orzeł przed uroczystością ślubną, a o sprzątanie kościoła w sobotę po mszy rannej prosimy mieszkańców Starzyna ul. Trzy Gracki.
   
 7. Zakończyliśmy montaż alarmu przeciwpożarowego w naszym kościele – Bóg zapłać za instalację panom Danielowi Treder, Adamowi Drzeżdżon i Mateuszowi Wegner oraz wszystkim rodzinom i osobom zaangażowanym w to dzieło.
   
 8. Bóg zapłać wszystkim rodzinom, które do tej pory złożyły ofiarę na rzecz nowego ołtarza i ambony.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…