Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XVI Niedzielę zwykłą - 19.07.2020 r.
 1. Spotkanie dla młodzieży, która we wrześniu przyjmie sakrament bierzmowania w niedzielę po mszy świętej o godz. 7.00.
   
 2. W sobotę dzień Św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących po mszy świętej o godz. 18.00 poświęcenie samochodów i innych pojazdów. Kolekta przeznaczona jest na pomoc na środki transportu dla misjonarzy – serdeczne Bóg zapłać.
 3. Przy wyjściu bocznym z kościoła do nabycia „Głos Michała Archanioła”, „Gość Niedzielny”.
   
 4. Zapowiedzi przedślubne:
  • II-ga: Bartosz Michał Budzisz z par. Starzyno i Anna Maria Wensierska z par. Chrystusa Króla Wejherowo;
  • II-ga:  Dariusz  Piotr  Dzierzyński z par. Starzyno i Anna Włodarczyk z par. NMP Królowej Polski Lębork;
  • II-ga: Piotr Artur Rogocki z par. Św. Faustyny Puck i Bernadeta Zofia Perszon z par. Starzyno;
  • III-cia: Mikołaj Roman Rambiert z par. Św. Apostołów Piotra i Pawła Puck i Monika Wegner z par. Starzyno;
  • III-cia: Marcin Ellwart z par. Starzyno i Karolina Soitz z par. Krokowa.
    
 5. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Starzyna ul. Żarnowiecka, a o sprzątanie kościoła w piątek po mszy rannej przed uroczystością ślubną prosimy państwa Skrzypkowskich i Orzeł.
   
 6. Bóg zapłać wszystkim rodzinom, które do tej pory złożyły ofiarę na rzecz nowego ołtarza i ambony.
   
 7. Z naszej rodziny parafialnej pożegnaliśmy śp. Andrzeja Przybylskiego, lat 69 z Kłanina. R.I.P.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…