Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XIV Niedzielę zwykłą - 05.07.2020 r.
 1. Z dniem 1 lipca ks. Arcybiskup Metropolita Sławoj Leszek Głódź skierował do nas ks. Krzysztofa Sieniawskiego z par. Bł. Doroty z Mątew z Gdańska Jasień, którego bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej.
   
 2. Dzisiaj gościmy kleryków z Gdańska Oliwy – kolekta z niedzieli przeznaczona jest na rzecz Gdańskiego Seminarium Duchownego.
   
 3. Dzisiaj modlimy się razem z Bractwem Brewiarza Świętego. Spotkania różańcowe w Połchówku i w Starzyńskim Dworze, a za tydzień w Kłaninie, w Werblini i w Starzynie.
   
 4. W sobotę o godz. 15.00 suma odpustowa ku czci Św. Benedykta w Starzyńskim Dworze w intencji mieszkańców.
   
 5. W miesiącach lipcu i sierpniu dodatkowa msza święta w niedzielę w Starzyńskim Dworze o godz. 20.00.
   
 6. Przy wyjściu bocznym z kościoła do nabycia „Głos Michała Archanioła”, „Gość Niedzielny”.
   
 7. Zapowiedzi przedślubne: I-sza: Mikołaj Roman Rambiert z par. Św. Apostołów Piotra i Pawła Puck i Monika Wegner z par. Starzyno; I-sza: Marcin Ellwart z par. Starzyno i Karolina Soitz z par. Krokowa; II-ga: Grzegorz Dettlaff z par. Starzyno i Alicja Białk z par. Leśniewo; III-cia: Mateusz Stawicki z par. Krokowa i Joanna Krzemińska z par. Starzyno; III-cia: Artur Stanisław Orzeł z par. Władysławowo i Agata Teresa Skrzypkowska z par. Starzyno.
   
 8. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Starzyna ul. Spokojnej, Ogrodowej i Puckiej, a w sobotę po mszy porannej prosimy mieszkańców Starzyna – Cegielnia i Głuszewo.
   
 9. Bóg zapłać wszystkim rodzinom, które do tej pory złożyły ofiarę na rzecz nowego ołtarza i ambony.
   
 10. Z naszej rodziny parafialnej pożegnaliśmy śp. Stanisław Kortas lat 72 z Radoszewa, śp. Jan Konkol, lat 74 z Łebcza i śp. Irena Frank lat 89 z Werblini - jej pogrzeb w poniedziałek o godz. 11.00 we Władysławowie. R.I.P.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…