Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XIII Niedzielę zwykłą - 28.06.2020 r.
 1. Serdecznie dziękujemy za posługę w naszej parafii ks. Sebastianowi, życząc Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. W przyszłą niedzielę w czasie mszy o godz. 8.30 i 12.00 powitamy ks. Krzysztofa Sieniawskiego.
   
 2. W przyszłą niedzielę gościć będziemy kleryków z Gdańska Oliwy – kolekta z niedzieli przeznaczona będzie na rzecz Gdańskiego Seminarium Duchownego.
   
 3. Za tydzień w niedzielę modlimy się razem z Bractwem Brewiarza Świętego – spotkania różańcowe w Połchówku i w Starzyńskim Dworze.
   
 4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne – Godzina Święta w czwartek od godz. 17.00–18.00, spowiedź święta w piątek o godz. 16.30 w Werblini, a o godz. 17.30 w Starzynie. W piątek i w sobotę kapłani odwiedzą chorych z sakramentami świętymi.
   
 5. W miesiącach lipcu i sierpniu dodatkowa msza święta w niedzielę w Starzyńskim Dworze o godz. 20.00
   
 6. Młodzież klas ósmych, która będzie przygotowywać się do sakramentu bierzmowania może odbierać w biurze parafialnym kartki na pierwszy piątek, który rozpoczniemy od miesiąca lipca. W biurze parafialnym można też bezpłatnie otrzymać indeksy katechetyczne.
   
 7. Przy wyjściu bocznym z kościoła do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”.
 8. Zapowiedzi przedślubne:
  • I-sza: Grzegorz Dettlaff z par. Starzyno i Alicja Białk z par. Leśniewo.
  • II-ga: Mateusz Stawicki z par. Krokowa i Joanna Krzemińska z par. Starzyno.
  • II-ga: Artur Stanisław Orzeł z par. Władysławowo i Agata Teresa Skrzypkowska z par. Starzyno.
    
 9. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. W sobotę po mszy porannej prosimy mieszkańców ul. Spokojnej, Ogrodowej i Puckiej ze Starzyna.
   
 10. Bóg zapłać wszystkim rodzinom, które złożyły ofiarę na rzecz nowego ołtarza i ambony, oraz na śmieci z cmentarza na zakończenie II kwartału.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…