Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XII Niedzielę zwykłą - 21.06.2020 r.
 1. Dziękujemy serdecznie wszystkim za udział w Oktawie uroczystości Bożego Ciała i za udekorowanie naszych domów.
   
 2. W przyszłą niedzielę w czasie mszy świętych o godz. 8.30 i 12.00 podziękujemy za posługę w naszej parafii ks. Sebastianowi, któremu życzymy wszelkiej Bożej łaski i błogosławieństwa.
   
 3. Młodzież klas ósmych, która będzie przygotowywać się do sakramentu bierzmowania może odbierać w biurze parafialnym kartki na pierwszy piątek, który rozpoczniemy od miesiąca lipca. W biurze parafialnym można też bezpłatnie otrzymać indeksy katechetyczne.
   
 4. Przy wyjściu bocznym z kościoła do nabycia „Głos Michała Archanioła”, „Gość Niedzielny”.
   
 5. W sobotę o godz. 11.00 spotkanie na plebanii dla scholki parafialnej.
   
 6. Zapowiedzi przedślubne:
  • I-sza: Mateusz Stawicki z par. Krokowa i Joanna Krzemińska z par. Starzyno.
  • I-sza: Artur Stanisław Orzeł z par. Władysławowo i Agata Teresa Skrzypkowska z par. Starzyno.
  • III-cia: Arkadiusz Marek Selonke i Bernadeta Weronika Sluzewska z par. Starzyno.
    
 7. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła państwu Kulwickim, Albeckim, Zych i Stolarskim, a w piątek po mszy porannej prosimy państwa Selonke i Sluzewskich przed uroczystością ślubną.
   
 8. W związku z obchodami 800-lecia powstania naszej parafii i uroczystością odpustową zamierzamy wspólnie ufundować ołtarz wraz z ambonką. Przed nami prawie cztery miesiące, dlatego zachęcamy wszystkich Parafian do aktywnego włączenia się w przygotowanie Jubileuszu. Prosimy o składanie ofiar na ten cel - każdy z nas może dołożyć „cegiełkę”. Ofiary można składać w biurze parafialnym, na tacę, do skarbonki lub na konto parafialne. Szczegółowe informacje w biuletynie, na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.
   
 9. Kolekta w przyszłą niedzielę na zakończenie drugiego kwartału na śmieci z cmentarza – Bóg zapłać.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…