Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XI Niedzielę zwykłą - 14.06.2020 r.
 1. Do piątku trwa Oktawa Bożego Ciała - nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa z procesjami w Werblini i w Starzynie będzie po wieczornych mszach świętych. W tych dniach zapraszamy do uczestnictwa młodzież i dzieci a zwłaszcza te, które przyjęły pierwszą komunię świętą. W piątek święto patronalne obchodzi kaplica Najświętszego Serca Pana Jezusa w Werblini – w tym dniu nie obowiązuje post.
   
 2. Przy wyjściu bocznym z kościoła do nabycia „Głos Michała Archanioła”, „Gość Niedzielny”.
   
 3. W sobotę o godz. 11.00 spotkanie na plebanii dla scholki parafialnej.
   
 4. Zapowiedzi przedślubne:
  • II-ga: Arkadiusz Marek Selonke i Bernadeta Weronika Sluzewska z par. Starzyno.
  • III-cia: Denis Sobota z par. Starzyno i Marcelina Pasternacka z par. Kębłowo.
    
 5. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Starzyna ul. Słoneczna, a we czwartek po mszy porannej przed uroczystościami ślubnymi prosimy rodziny państwa Kulwickich, Albeckich, Zych i Stolarskich. Dziękujemy pani Katarzynie Boguckiej za pomoc przy wystroju kościoła parafialnego.
   
 6. Dzisiaj odpust obchodzi parafia Św. Antoniego z Padwy w Karwi.
   
 7. W związku z obchodami 800-lecia powstania naszej parafii i uroczystością odpustową zamierzamy wspólnie ufundować ołtarz wraz z ambonką. Przed nami prawie cztery miesiące, dlatego zachęcamy wszystkich Parafian do aktywnego włączenia się w przygotowanie Jubileuszu. Prosimy o składanie ofiar na ten cel - każdy z nas może dołożyć „cegiełkę”. Szczegółowe informacje w biuletynie, na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…