Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego - 31.05.2020 r.
 1. Dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
   
 2. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne – Godzina Święta we czwartek od godz. 17.00 – 18.00, spowiedź święta w piątek o godz. 16.30 w Werblini, a o godz. 17.30   w Starzynie. W piątek i w sobotę kapłani mogą odwiedzić chorych, tych zgłoszonych na stałe, ale prosimy to przemyśleć i zgłaszać indywidualnie chęć wizyty w biurze parafialnym do środy włącznie.
   
 3. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.45, przed wieczorną mszą świętą.
   
 4. Przy wyjściu bocznym z kościoła do nabycia „Głos Michała Archanioła”, „Gość Niedzielny” oraz „Galilea”.
   
 5. Zapowiedzi przedślubne:
  • I-sza: Denis Sobota z par. Starzyno i Marcelina Pasternacka z par. Kębłowo.
  • III-cia: Łukasz Marcin Albecki i Beata Kulwicka z par. Starzyno.
  • III-cia: Tomasz Szulc z par. Mrzezino i Aleksandra Klein z par. Starzyno.
    
 6. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, a o sprzątanie kościoła w sobotę po mszy porannej prosimy mieszkańców Starzyna ul. Lipowa strona parzysta.
   
 7. Z naszej rodziny parafialnej pożegnaliśmy śp. Stefanię Semmerling, lat 82 z Radoszewa. R.I.P.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…