Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Odpust Parafialny św. Michała Archanioła - 29.09.2019r.
 1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość odpustu parafialnego ku czci św. Michała Archanioła - sumie odpustowej o godz. 12.00, przewodniczy ks. prałat Daniel Nowak dziekan wejherowski.
   
 2. We wtorek rozpoczyna się miesiąc różańcowy, nabożeństwa różańcowe w Starzynie o godz. 17.30, w St. Dworze o godz. 17.00, w Werblini o godz. 18.00, a w dni, kiedy jest tam msza święta pół godziny przed jej rozpoczęciem.
   
 3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne – Godzina Święta we czwartek od godz. 17.00 – 18.00, spowiedź święta w piątek o godz. 16.00 w Werblini, a o godz. 17.00 w Starzynie. Do chorych z sakramentami świętymi udamy się w piątek i sobotę.
   
 4. W sobotę o godz. 11.00 na plebani spotkanie dla scholii parafialnej.
   
 5. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów - „Głos Michała Archanioła”. W biurze parafialnym do nabycia kalendarz dla rolników w cenie 30 zł., oraz otrzymać można bezpłatnie indeksy katechetyczne.
   
 6. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Kłanina ul. Puckiej, Ogrodowej i Brzozowej, a o sprzątanie kościoła w sobotę po mszy rannej prosimy młodzież bierzmowaną. Kolekta z dzisiejszej niedzieli na zakończenie trzeciego kwartału na śmieci z cmentarza. Bóg zapłać rodzinom za ofiary na rzecz alarmu przeciwpożarowego naszego kościoła.
   
 7. Z okazji uroczystości odpustowej Św. Michała Archanioła składamy naszym parafianom i gościom życzenia wszelkiego błogosławieństwa, Bożej mocy i opieki naszego Patrona
Czytania na dziś
Najnowsze
 • czwartek, 15 sierpień 2019
  Dyspensa na piątek – 16 sierpnia 2019

  Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 16 sierpnia br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 • środa, 19 czerwiec 2019
  Dyspensa na piątek – 21 czerwca 2019

  Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 21 czerwca br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 • piątek, 22 luty 2019
  Zmarł ks. prał. Franciszek Cybula, kapelan z Belwederu

  Ks. Franciszek Cybula odszedł do domu Ojca w wieku 79 lat, w 52. roku kapłaństwa. Kapłan był m.in. kapelanem Lecha Wałęsy, prezydenta RP.