Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XXV Niedzielę Zwykłą- 22.09.2019r.

1. W przyszłą niedzielę uroczystości odpustowe ku czci Św. Michała Archanioła. Suma odpustowa z procesją wokół kościoła o godz. 12.00, której przewodniczył będzie ks. prałat Daniel Nowak dziekan wejherowski – prosimy o obecność pocztów sztandarowych Żywego Różańca i asystę procesyjną. Przygotujmy się na tą uroczystość przez spowiedź świętą, abyśmy mogli przyjąć w ten dzień Pana Jezusa do swojego serca.

2. W sobotę o godz. 10.00 zapraszamy chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami.

3. W sobotę o godz. 11.00 na plebani spotkanie dla scholii parafialnej.

4. Za tydzień 28 września (sobota) o godz. 20.00 na terenie ogrodu plebanii odbędzie się spektakl teatru Anastasis. Zespół tworzą dzieci i młodzież ze Starzyna, Starzyńskiego Dworu, Parszkowa oraz terenów Kujaw, Mazowsza, Warmii i Małopolski. Członkowie teatru, to także uczestnicy projektu „Siedem Aniołów”, których mieliśmy okazję gościć dwa lata temu u nas w Starzynie. Młodzi artyści pragną podzielić się z państwem tym co wspólnie wypracowali. Serdecznie zapraszamy.

5. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów - „Głos Michała Archanioła”. W biurze parafialnym do nabycia kalendarz dla rolników w cenie 30 zł., oraz otrzymać można bezpłatnie indeksy katechetyczne.

6. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła państwu Lewickim, Naczk, Szmyt i Orzeł, a o sprzątanie kościoła w sobotę po mszy rannej prosimy mieszkańców Kłanina ul. Pucka, Ogrodowa i Brzozowa. Kolekta z przyszłej niedzieli na zakończenie trzeciego kwartału na śmieci z cmentarza – Bóg zapłać.

7. Z naszej rodziny parafialnej pożegnaliśmy śp. Jana Kołodzik, lat 78, z Sulicic.
  • czwartek, 15 sierpień 2019
    Dyspensa na piątek – 16 sierpnia 2019

Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 16 sierpnia br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

• środa, 19 czerwiec 2019
    Dyspensa na piątek – 21 czerwca 2019

Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 21 czerwca br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

• piątek, 22 luty 2019
    Zmarł ks. prał. Franciszek Cybula, kapelan z Belwederu

Ks. Franciszek Cybula odszedł do domu Ojca w wieku 79 lat, w 52. roku kapłaństwa. Kapłan był m.in. kapelanem Lecha Wałęsy, prezydenta RP.