Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XXIV Niedzielę Zwykłą - 15.09.2019r.
  1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pielgrzymowali do Sanktuarium w Swarzewie.

2. W sobotę o godz. 11.00 na plebani spotkanie dla scholii parafialnej.

3. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów - „Głos Michała Archanioła”. W biurze parafialnym do nabycia kalendarz dla rolników w cenie 30 zł., oraz otrzymać można bezpłatnie indeksy katechetyczne.

• III-cia: Marcin Naczk z par. Władysławowo i Marzena Lewicka  z par. Starzyno.

5. Sołtys Starzyńskiego Dworu, Rada Sołecka wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich dnia 20 września (piątek) o godz. 16.00 zaprasza seniorów na mszę świętą w kaplicy w intencji seniorów a po mszy na spotkanie w młynie przy muzyce, kawie i cieście.

6. Wyjazd na pielgrzymkę autokarową do Torunia w sobotę (21.09.) o godz. 6.30 ze Starzyna i o godz. 6.35 z Werblini.

7. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła państwu Parchem, Dzierżyńskim, Jarzembińskim i Bizewskim, a o sprzątanie kościoła we czwartek po mszy rannej przed uroczystością ślubną prosimy państwa Lewickich i Naczk oraz Szmyt i Orzeł. Bóg zapłać za ofiary w dzisiejszą, trzecią niedzielę miesiąca na rzecz prac inwestycyjnych i remontowych.

8. Z naszej rodziny parafialnej pożegnaliśmy śp. Kazimierza Tarnowskiego, lat 87, ze Sulicic.
  • czwartek, 15 sierpień 2019
    Dyspensa na piątek – 16 sierpnia 2019

Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 16 sierpnia br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

• środa, 19 czerwiec 2019
    Dyspensa na piątek – 21 czerwca 2019

Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 21 czerwca br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

• piątek, 22 luty 2019
    Zmarł ks. prał. Franciszek Cybula, kapelan z Belwederu

Ks. Franciszek Cybula odszedł do domu Ojca w wieku 79 lat, w 52. roku kapłaństwa. Kapłan był m.in. kapelanem Lecha Wałęsy, prezydenta RP.