Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XXIII Niedzielę zwykłą - 08.09.2019 r.
  1. Bóg zapłać za ofiary na rzecz kościoła w Ostrowie.

2. Dzisiaj około godz. 15.00 powróci piesza pielgrzymka z Sanktuarium w Swarzewie.

3. W piątek kolejne czuwanie fatimskie, ofiarowane w intencji mieszkańców Starzyna. O godz. 17.30 różaniec fatimski,  o 18.00 msza święta, a następnie procesja z figurą Matki Boskiej. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.

4. Do chorych z sakramentami świętymi udamy się w piątek i sobotę.

5. U ministrantów do nabycia jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Głosu Michała Archanioła”.

6. W biurze parafialnym można nabyć katechizmy dla klas 0 - 3 ze Szkoły Podstawowej w Starzynie w cenie 15 zł.

• II-ga: Marcin Naczk z par. Władysławowo i Marzena Lewicka  z par. Starzyno

8. Tegoroczny odpust ku czci Św. Michała Archanioła będzie miał miejsce w niedzielę 29 września o godz. 12.00 – przewodniczył będzie ks. Prałat Daniel Nowak Dziekan Wejherowski.

9. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła państwu Piontke i Mudlaff, a o sprzątanie kościoła w piątek po mszy rannej przed uroczystością ślubną prosimy państwa Parchem i Dzierżyńskich oraz Jarzembińskich i Bizewskich.  Za tydzień trzecia niedziela miesiąca, kolekta przeznaczona na rzecz prac inwestycyjnych i remontowych.
  • czwartek, 15 sierpień 2019
    Dyspensa na piątek – 16 sierpnia 2019

Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 16 sierpnia br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

• środa, 19 czerwiec 2019
    Dyspensa na piątek – 21 czerwca 2019

Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 21 czerwca br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

• piątek, 22 luty 2019
    Zmarł ks. prał. Franciszek Cybula, kapelan z Belwederu

Ks. Franciszek Cybula odszedł do domu Ojca w wieku 79 lat, w 52. roku kapłaństwa. Kapłan był m.in. kapelanem Lecha Wałęsy, prezydenta RP.