Drukuj
Odsłony: 789
 1. Dzisiaj o godz. 12.00 modlimy się z Bractwem Brewiarza Świętego. Spotkania różańcowe w Połchówku i Starzyńskim Dworze.
   
 2. Dzisiaj po mszach świętych będzie można złożyć ofiarę do puszek u ministrantów na rzecz budującego się kościoła w Ostrowie. Bóg zapłać.
   
 3. Jutro z okazji rozpoczęcia roku szkolnego msze święte w Starzynie i w Werblini o godz. 8.00. Nie będzie w tym dniu mszy świętej o godz. 7.00.
   
 4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne – Godzina Święta w czwartek od godz. 17.00 – 18.00, spowiedź święta w piątek o godz. 16.00 w Werblini, a o godz. 17.30 w Starzynie.
   
 5. Do chorych z sakramentami świętymi udamy się w dniach 13 i 14 września.
   
 6. W sobotę o godz. 9.00 wyruszy piesza pielgrzymka na uroczystości Narodzenia NMP do Swarzewa. Zapraszamy do udziału dzieci i młodzież wraz z całymi rodzinami, wszystkie poczty sztandarowe naszej parafii. O godz. 14.00 msza święta na placu w Sanktuarium, a o godz. 15.00 możliwość powrotu autokarami – cena 7 złotych. W niedzielę o godz. 8.50 autokar zabierze osoby chętne z Werblini, a o godz. 9.00 sprzed kościoła w Starzynie. Po sumie odpustowej pielgrzymka około godz. 15.00 powróci do Starzyna. Szczegółowy plan uroczystości na plakatach w gablotach ogłoszeń. W sobotę o 21.00 msza święta Pieszej Pielgrzymki Kaszubskiej na Jasną Górę.
   
 7. Bóg zapłać 86 rodzinom, które do tej pory złożyły ofiary na rzecz alarmu przeciwpożarowego kościoła.
   
 8. U ministrantów do nabycia jest nowy numer "Gościa Niedzielnego" oraz "Głos Michała Archanioła".
   
 9. W biurze parafialnym można nabyć katechizmy dla klas 0 - 3 ze Szkoły Podstawowej w Starzynie w cenie 15 zł.
   
 10. Zapowiedzi przedślubne: I-sza: Marcin Naczk z par. Władysławowo i Marzena Lewicka z par. Starzyno.
   
 11. Dnia 21 września (sobota) nasza parafia organizuje wyjazd do Torunia. W programie zwiedzanie starego miasta, zamku i kościołów, a także msza święta Maryi – Gwiazdy Nowej Ewangelizacji. Koszt przejazdu z przewodnikiem i obiadem 100 zł. Zapisy w biurze parafialnym.
   
 12. Tegoroczny odpust ku czci Św. Michała Archanioła będzie miał miejsce w niedzielę 29 września o godz. 12.00 – przewodniczył będzie ks. Prałat Daniel Nowak Dziekan Wejherowski.
   
 13. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Kłanina z ul. Lipowej, a o sprzątanie kościoła w piątek po mszy rannej przed uroczystością ślubną prosimy państwa Piontke i Mudlaff.