Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XXII Niedzielę zwykłą - 01.09.2019 r.
  1. Dzisiaj o godz. 12.00 modlimy się z Bractwem Brewiarza Świętego. Spotkania różańcowe w Połchówku i Starzyńskim Dworze.

2. Dzisiaj po mszach świętych będzie można złożyć ofiarę do puszek u ministrantów na rzecz budującego się kościoła w Ostrowie. Bóg zapłać.

3. Jutro z okazji rozpoczęcia roku szkolnego msze święte w Starzynie i w Werblini o godz. 8.00. Nie będzie w tym dniu mszy świętej o godz. 7.00.

4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne – Godzina Święta w czwartek od godz. 17.00 – 18.00, spowiedź święta w piątek o godz. 16.00 w Werblini, a o godz. 17.30 w Starzynie.

5. Do chorych z sakramentami świętymi udamy się w dniach 13 i 14 września.

6. W sobotę o godz. 9.00 wyruszy piesza pielgrzymka na uroczystości Narodzenia NMP do Swarzewa. Zapraszamy do udziału dzieci i młodzież wraz z całymi rodzinami, wszystkie poczty sztandarowe naszej parafii. O godz. 14.00 msza święta na placu w Sanktuarium, a o godz. 15.00 możliwość powrotu autokarami – cena 7 złotych. W niedzielę o godz. 8.50 autokar zabierze osoby chętne z Werblini, a o godz. 9.00 sprzed kościoła w Starzynie. Po sumie odpustowej pielgrzymka około godz. 15.00 powróci do Starzyna. Szczegółowy plan uroczystości na plakatach w gablotach ogłoszeń. W sobotę o 21.00 msza święta Pieszej Pielgrzymki Kaszubskiej na Jasną Górę.

7. Bóg zapłać 86 rodzinom, które do tej pory złożyły ofiary na rzecz alarmu przeciwpożarowego kościoła.

8. U ministrantów do nabycia jest nowy numer "Gościa Niedzielnego" oraz "Głos Michała Archanioła".

9. W biurze parafialnym można nabyć katechizmy dla klas 0 - 3 ze Szkoły Podstawowej w Starzynie w cenie 15 zł.

10. Zapowiedzi przedślubne: I-sza: Marcin Naczk z par. Władysławowo i Marzena Lewicka z par. Starzyno.

11. Dnia 21 września (sobota) nasza parafia organizuje wyjazd do Torunia. W programie zwiedzanie starego miasta, zamku i kościołów, a także msza święta Maryi – Gwiazdy Nowej Ewangelizacji. Koszt przejazdu z przewodnikiem i obiadem 100 zł. Zapisy w biurze parafialnym.

12. Tegoroczny odpust ku czci Św. Michała Archanioła będzie miał miejsce w niedzielę 29 września o godz. 12.00 – przewodniczył będzie ks. Prałat Daniel Nowak Dziekan Wejherowski.

13. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Kłanina z ul. Lipowej, a o sprzątanie kościoła w piątek po mszy rannej przed uroczystością ślubną prosimy państwa Piontke i Mudlaff.
  • czwartek, 15 sierpień 2019
    Dyspensa na piątek – 16 sierpnia 2019

Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 16 sierpnia br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

• środa, 19 czerwiec 2019
    Dyspensa na piątek – 21 czerwca 2019

Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 21 czerwca br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

• piątek, 22 luty 2019
    Zmarł ks. prał. Franciszek Cybula, kapelan z Belwederu

Ks. Franciszek Cybula odszedł do domu Ojca w wieku 79 lat, w 52. roku kapłaństwa. Kapłan był m.in. kapelanem Lecha Wałęsy, prezydenta RP.