Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XXI Niedzielę zwykłą - 25.08.2019 r.
  1. Jutro uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej – msze święte z odnowieniem Ślubów Jasnogórskich Narodu o godz. 10.00 i 18.00 w Starzynie i o godz. 17.00 w Werblini.

2. Tegoroczne Dożynki Gminy Krokowa odbędą się w sobotę 31 sierpnia w Sulicicach. Uroczysta msza polowa rozpocznie się o godz. 12.00, po niej dalszy ciąg uroczystości dożynkowych.

3. W przyszłą niedzielę na mszach o godz. 8.30 i 12.00 poświęcenie tornistrów z okazji rozpoczęcia roku szkolnego. Msza święta z okazji rozpoczęcia roku szkolnego dla dzieci i młodzieży odbędzie się w poniedziałek 2 września o godz. 8.00.

4. Za tydzień w niedzielę po mszach świętych będzie można złożyć ofiarę do puszek u ministrantów na rzecz budującego się kościoła w Ostrowie.  Bóg zapłać.

5. 1 września po mszy świętej o godz. 10.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania, a po mszy o godz.12.00 spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych ich rodziców.

6. Bóg zapłać 81 rodzinom, które do tej pory złożyły ofiary na rzecz alarmu przeciwpożarowego kościoła.

7. U ministrantów do nabycia jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Głosu Michała Archanioła”.

8. W biurze parafialnym można nabyć od przyszłej niedzieli katechizmy dla klas 0 - 3 ze Szkoły Podstawowej w Starzynie w cenie 15 zł.
    • III-cia: Paweł Piotr Parchem z par. Strzelno i Agnieszka Dzierżyńska z par. Starzyno.
    • III-cia: Mateusz Piotr Koss z par. Starzyno i Klaudia Magdalena Stolz z par. Bolszewo.

10. W dniu 31 sierpnia (sobota) od godz. 14.00 Sołtys i Rada Sołecka Starzyno zapraszają dzieci i młodzież szkolną wraz z opiekunami na festyn z okazji „Zakończenia Wakacji” na plac zabaw przy ul. Mechowskiej i Długiej. W programie: konkursy, dmuchańce, kiełbaski z grilla, słodycze. Zapraszamy.

11. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Kłanina ul. Pałacowa 15, a o sprzątanie kościoła rano w sobotę po mszy prosimy mieszkańców Kłanina z ul. Lipowej. Dziękujemy państwu Klank za odnowienie kaplicy pogrzebowej, państwu Wachowiak za odrestaurowanie kapliczki w Starzynie przy ul. Lipowej i panu Danielowi Treder za montaż  nagłośnienia  w  kaplicy  w  Starzyńskim Dworze. Serdeczne Bóg zapłać.
  • czwartek, 15 sierpień 2019
    Dyspensa na piątek – 16 sierpnia 2019

Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 16 sierpnia br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

• środa, 19 czerwiec 2019
    Dyspensa na piątek – 21 czerwca 2019

Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 21 czerwca br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

• piątek, 22 luty 2019
    Zmarł ks. prał. Franciszek Cybula, kapelan z Belwederu

Ks. Franciszek Cybula odszedł do domu Ojca w wieku 79 lat, w 52. roku kapłaństwa. Kapłan był m.in. kapelanem Lecha Wałęsy, prezydenta RP.