Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XIX Niedzielę Zwykłą - 11.08.2019r.
 1. Dzisiaj spotkania różańcowe w Kłaninie, Starzynie i w Werblini.
   
 2. We wtorek Jutro kolejne czuwanie fatimskie, ofiarowane w intencji mieszkańców Kłanina. O godz. 17.30 różaniec, następnie msza święta i procesja  z figurą MB wokół kościoła – prosimy o przyniesienie ze sobą świec.
   
 3. W czwartek uroczystość Wniebowzięcia NMP – uroczystość Kościoła i naszego polskiego narodu – msze święte w układzie niedzielnym, a dodatkowo msza święta w Kłaninie o godz. 11.00 – nie będzie mszy świętej o godz. 20.30 w Starzyńskim Dworze. W tym dniu na każdej mszy świętej poświęcenie wianków z ziół i kwiatów ku czci Matki Boskiej.
   
 4. W piątek Kościół czci św. Rocha – msza święta o błogosławieństwo dla mieszkańców Werblini przez wstawiennictwo Patrona o godz. 8.30.
   
 5. Trwa miesiąc sierpień, w którym Kościół zachęca do podejmowania postanowień abstynencji w intencji naszej Ojczyzny.
   
 6. Bóg zapłać rodzinom które do tej pory złożyły ofiary na rzecz alarmu przeciwpożarowego kościoła.
   
 7. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów - „Głos Michała Archanioła”.
   
 8. Zapowiedzi przedślubne:
  • I-sza: Paweł Piotr Parchem z par. Strzelno i Agnieszka Dzierżyńska z par. Starzyno.
  • II-ga: Mateusz Piotr Koss z par. Starzyno i Klaudia Magdalena Stolz z par. Bolszewo.
  • II-ga: Przemysław Gajak z par. Białogóra i Beata Stankowska z par. Starzyno.
  • II-ga: Izabela Bizewska z par. Starzyno i Damian Jarzembiński z par. Św. Faustyny Puck
  • II-ga: Oskar Janusz Redlin z par. Starzyno i Weronika Irena Maszota z par. Starzyno.
  • II-ga: Marek Patryk Szmyt z par. Leśniewo i Barbara Ewa Orzeł z par. Starzyno.
  • II-ga: Adam Bogdan Mudlaff  z par. Chłapowo i Weronika Grażyna Piontke z par. Starzyno.
    
 9. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Kłanino ul. Pałacowa 11, a o sprzątanie kościoła rano w sobotę po mszy prosimy mieszkańców Kłanino ul. Pałacowa 13. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca, kolekta przeznaczona na rzecz prac inwestycyjnych i remontowych.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • czwartek, 15 sierpień 2019
  Dyspensa na piątek – 16 sierpnia 2019

  Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 16 sierpnia br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 • środa, 19 czerwiec 2019
  Dyspensa na piątek – 21 czerwca 2019

  Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 21 czerwca br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 • piątek, 22 luty 2019
  Zmarł ks. prał. Franciszek Cybula, kapelan z Belwederu

  Ks. Franciszek Cybula odszedł do domu Ojca w wieku 79 lat, w 52. roku kapłaństwa. Kapłan był m.in. kapelanem Lecha Wałęsy, prezydenta RP.