Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XVIII Niedzielę Zwykłą - 04.08.2019r.

1. Dzisiaj o godz. 12.00 modlimy się z Bractwem Brewiarza Świętego – spotkania różańcowe w Połchówku i Starzyńskim Dworze.

2. We wtorek przypada uroczystość Przemienienia Pańskiego – msze święte o godz. 7.00 i 18.00 w Starzynie, o godz. 17.00 w Werblini.

3. Rozpoczęliśmy miesiąc sierpień, w którym Kościół zachęca do podejmowania postanowień abstynencji w intencji naszej Ojczyzny.

4. Bóg zapłać 70 rodzinom które do tej pory złożyły ofiary na rzecz alarmu przeciwpożarowego kościoła.

5. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów - „Głos Michała Archanioła”.

• I-sza: Mateusz Piotr Koss z par. Starzyno i Klaudia Magdalena Stolz z par. Bolszewo.
    • I-sza: Przemysław Gajak z par. Białogóra i Beata Stankowska z par. Starzyno.
    • I-sza: Izabela Bizewska z par. Starzyno i Damian Jarzembiński z par. Św. Faustyny Puck
    • I-sza: Oskar Janusz Redlin z par. Starzyno i Weronika Irena Maszota z par. Starzyno.
    • I-sza: Marek Patryk Szmyt z par. Leśniewo i Barbara Ewa Orzeł z par. Starzyno.
    • I-sza: Adam Bogdan Mudlaff  z par. Chłapowo i Weronika Grażyna Piontke z par. Starzyno.
    • III-cia: Adrian Henryk Muza z par. Starzyno i Alicja Danuta Kwarciak   z par. pw. Podwyższenia Krzyża Św. Kosakowo.
    • III-cia: Przemysław Andrzej Sikora z par. Białogóra i Honorata Barbara Flemming z par. Starzyno.

7. Dnia 17 sierpnia (sobota) przy remizie OSP Starzyno odbędzie się bezpłatne badanie mammograficzne dla kobiet w wieku od 50 do 69 roku życia. Na badanie należy zarejestrować telefonicznie pod nr 58 6662444.

8. Przyjmujemy intencje mszalne i wypominki roczne na rok 2020.

9. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Sulicic Południe, a o sprzątanie kościoła rano w sobotę po mszy prosimy mieszkańców Kłanino ul. Pałacowa 11.
  • czwartek, 15 sierpień 2019
    Dyspensa na piątek – 16 sierpnia 2019

Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 16 sierpnia br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

• środa, 19 czerwiec 2019
    Dyspensa na piątek – 21 czerwca 2019

Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 21 czerwca br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

• piątek, 22 luty 2019
    Zmarł ks. prał. Franciszek Cybula, kapelan z Belwederu

Ks. Franciszek Cybula odszedł do domu Ojca w wieku 79 lat, w 52. roku kapłaństwa. Kapłan był m.in. kapelanem Lecha Wałęsy, prezydenta RP.