Drukuj
Odsłony: 665
 1. Dzisiaj gościmy kleryka z Gdańskiego Seminarium Duchownego – kolekta z dzisiejszej niedzieli na rzecz seminarium.
   
 2. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w przygotowaniu uroczystości Bożego Ciała – pocztom sztandarowym Żywego Różańca, asyście procesyjnej, dzieciom i młodzieży oraz ministrantom. Dziękujemy za przygotowanie ołtarzy i udekorowanie domów. Do piątku trwa Oktawa Bożego Ciała - msze święte z procesją eucharystyczną w Werblini o godz. 17.00, a w Starzynie o godz. 18.00. W piątek poświęcenie ziół i wianków. W piątek święto patronalne obchodzi kaplica NSPJ w Werblini.
   
 3. Jutro uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, pierwszego Patrona parafii starzyńskiej – msze święte o godz. 10.00 i 18.00 w Starzynie, a w Werblini o 17.00 - nie będzie w tym dniu mszy świętej o godz. 7.00.
   
 4. W miesiącach lipcu i sierpniu dodatkowa msza święta w niedzielę w Starzyńskim Dworze o godz. 20.00.  Pierwsza msza odprawiona  zosta nie w kaplicy von Grassów (7 lipca).
   
 5. Do chorych z sakramentami świętymi udamy się w miesiącu sierpniu.
   
 6. W związku z pilną potrzebą wyposażenia wieży, strychu i dachu kościoła w alarm przeciwpożarowy prosimy rodziny o składanie ofiary na ten cel. Bóg zapałać.
   
 7. U ministrantów do nabycia jest nowy numer "Gościa Niedzielnego" oraz "Głosu Michała Archanioła".
   
 8. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Połchówko Blok, a o sprzątanie kościoła w sobotę po mszy rannej prosimy mieszkańców Połchówko domy po lewej stronie w kierunku na Świecino. Kolekta z przyszłej niedzieli na zakończenie drugiego kwartału na śmieci z cmentarza – Bóg zapłać.