Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XII Niedzielę zwykłą - 23.06.2019 r.
  1. Dzisiaj gościmy kleryka z Gdańskiego Seminarium Duchownego – kolekta z dzisiejszej niedzieli na rzecz seminarium.

2. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w przygotowaniu uroczystości Bożego Ciała – pocztom sztandarowym Żywego Różańca, asyście procesyjnej, dzieciom i młodzieży oraz ministrantom. Dziękujemy za przygotowanie ołtarzy i udekorowanie domów. Do piątku trwa Oktawa Bożego Ciała - msze święte z procesją eucharystyczną w Werblini o godz. 17.00, a w Starzynie o godz. 18.00. W piątek poświęcenie ziół i wianków. W piątek święto patronalne obchodzi kaplica NSPJ w Werblini.

3. Jutro uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, pierwszego Patrona parafii starzyńskiej – msze święte o godz. 10.00 i 18.00 w Starzynie, a w Werblini o 17.00 - nie będzie w tym dniu mszy świętej o godz. 7.00.

4. W miesiącach lipcu i sierpniu dodatkowa msza święta w niedzielę w Starzyńskim Dworze o godz. 20.00.  Pierwsza msza odprawiona  zosta nie w kaplicy von Grassów (7 lipca).

5. Do chorych z sakramentami świętymi udamy się w miesiącu sierpniu.

6. W związku z pilną potrzebą wyposażenia wieży, strychu i dachu kościoła w alarm przeciwpożarowy prosimy rodziny o składanie ofiary na ten cel. Bóg zapałać.

7. U ministrantów do nabycia jest nowy numer "Gościa Niedzielnego" oraz "Głosu Michała Archanioła".

8. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Połchówko Blok, a o sprzątanie kościoła w sobotę po mszy rannej prosimy mieszkańców Połchówko domy po lewej stronie w kierunku na Świecino. Kolekta z przyszłej niedzieli na zakończenie drugiego kwartału na śmieci z cmentarza – Bóg zapłać.
  • środa, 19 czerwiec 2019
    Dyspensa na piątek – 21 czerwca 2019

Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 21 czerwca br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

• piątek, 22 luty 2019
    Zmarł ks. prał. Franciszek Cybula, kapelan z Belwederu

Ks. Franciszek Cybula odszedł do domu Ojca w wieku 79 lat, w 52. roku kapłaństwa. Kapłan był m.in. kapelanem Lecha Wałęsy, prezydenta RP.

• niedziela, 6 styczeń 2019
    Budujący się kościół w Ostrowie

Powoli tradycją staje się to, że na początku stycznia gościmy w naszej starzyńskiej parafii proboszcza Parafii Ostrowo, ks. Andrzeja Buję. Jak co roku obecność ks. Andrzeja wiąże się z pomocą dla zaprzyjaźnionej parafii w dziele powstawania nowej świątyni.