Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Najświętszej Trójcy - 16.06.2019r.
 
 1. Dzisiaj około godz. 17.30 powróci pielgrzymka z Kalwarii Wejherowskiej.
   
 2. Nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ o godz. 17.45, przed wieczorną mszą świętą.
   
 3. Msze święte na zakończenie roku katechetycznego i szkolnego w Werblini we wtorek o godz. 10.30 (ks. Jacek Bordzoł), a w Starzynie w środę dla klas od 0 do 7 o godz. 9.00, a o godz. 11.00 dla gimnazjum i klasy 8.
   
 4. We czwartek uroczystość Bożego Ciała – msze święte o godz. 7.00, 8.30 z procesją w Werblini, 10.30 z procesją w Starzynie, i o godz. 18.00. Od poniedziałku do środy w Starzynie próba sypania kwiatów i przejścia procesji dla dzieci i młodzieży o godz. 16.30. Prosimy o udekorowanie w dniu Bożego Ciała naszych ulic i domów, szczególnie na trasie procesji na znak miłości dla Jezusa Eucharystycznego. Tegoroczna trasa procesji Bożego Ciała w Starzynie przebiegać będzie ulicami: Długą (I ołtarz), ul. Lipową (II ołtarz), ul. Nową i Krótką (III ołtarz) i ul. Kościelną (IV ołtarz). Od piątku rozpoczyna się Oktawa uroczystości Bożego Ciała – msze święte z procesją w Starzynie o godz. 18.00, a w Werblini o godz. 17.00. W niedzielę odpowiednio po sumie o godz. 10.00 w Starzynie i po mszy o 8.30 w Werblini.
   
 5. W związku z pilną potrzebą wyposażenia wieży, strychu i dachu kościoła w alarm przeciwpożarowy prosimy rodziny, które mogły by złożyć ofiary na ten cel o ich składanie do końca miesiąca – czerwca. Bóg zapałać. 
   
 6. Dnia 19 czerwca br. (środa) w godz. 10.00 – 11.00 w Przychodni Zdrowia w Starzynie odbędzie się bezpłatne komputerowe badanie wzroku. Rejestracja pod nr 58 673 87 13. Serdecznie zapraszamy.
   
 7. Dnia 22 czerwca 2019 (sobota) od godz. 18.00 Sołtys, Rada Sołecka, OSP Starzyno oraz Klub Sportowy „Kaszubia” zapraszają mieszkańców na festyn „Sobótka 2019” na boisko wiejskie przy ul. Głuszewskiej w Starzynie. Serdecznie zapraszamy. 
   
 8. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów - „Głos Michała Archanioła”.
   
 9. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Radoszewo ul. Topolowa 39 i Kłanińska 6, a o sprzątanie kościoła w sobotę po mszy rannej prosimy mieszkańców Połchówko Blok. Bóg zapłać za ofiary w trzecią niedzielę miesiąca na rzecz prac remontowych i inwestycyjnych.
   
 10. Z naszej rodziny parafialnej pożegnaliśmy śp. Zbigniewa Kwidzińskiego, lat 62 z Kłanina. 
Czytania na dziś
Najnowsze
 • czwartek, 15 sierpień 2019
  Dyspensa na piątek – 16 sierpnia 2019

  Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 16 sierpnia br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 • środa, 19 czerwiec 2019
  Dyspensa na piątek – 21 czerwca 2019

  Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 21 czerwca br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 • piątek, 22 luty 2019
  Zmarł ks. prał. Franciszek Cybula, kapelan z Belwederu

  Ks. Franciszek Cybula odszedł do domu Ojca w wieku 79 lat, w 52. roku kapłaństwa. Kapłan był m.in. kapelanem Lecha Wałęsy, prezydenta RP.