Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na VI Niedzielę Wielkanocną - 26.05.2019r. Dzień Matki
 1. Dzisiaj w godz. od 7.00 do 21.00 wybory do parlamentu europejskiego.
   
 2. Dzisiaj uroczystość rocznicy Komunii Świętej w czasie mszy o godz. 12.00.
   
 3. W przyszłą niedzielę po mszy o godz. 10.00 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.
   
 4. Do chorych z sakramentami świętymi udamy się w dniach 7 i 8 czerwca.
   
 5. W dniach 14 – 15 czerwca odbędzie się pielgrzymka na Kalwarię Wejherowską na uroczystości Trójcy Przenajświętszej.
   
 6. Kończy się miesiąc maj – zachęcamy do modlitwy ku czci MB. Nabożeństwa Maryjne w kościele w Starzynie o godz. 17.45, w Werblini i w Starzyńskim Dworze przed mszami świętymi. Zachęcamy także do modlitwy przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych.
   
 7. W sobotę o godz. 11.00 spotkanie na plebani dla scholki.
   
 8. Zapowiedzi przedślubne:
  • III-cia: Adam Dariusz Chamerski par. Postomino i Alicja Anna Willa par. Starzyno.
    
 9. Gość Niedzielny. U ministrantów - „Głos Michała Archanioła”.
   
 10. Z okazji „Dnia Dziecka” Sołtys oraz Rada Sołecka zapraszają wszystkie dzieci wraz z opiekunami i młodzież szkolną ze Starzyna na przedstawienie edukacyjne „Wybierz Numer 112” które odbędzie się w dniu 31 maja (piątek) o godz. 17.00 w remizie OSP Starzyno. Wstęp wolny. Natomiast dnia 1 czerwca 2019 roku (sobota) o godz. 15.00 Organizatorzy zapraszają na festyn na plac zabaw przy ul. Mechowskiej i Długiej.
   
 11. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła państwu Lessnau i Perszon a o sprzątanie kościoła w sobotę po mszy rannej prosimy mieszkańców Radoszewo Wybudowania.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • czwartek, 15 sierpień 2019
  Dyspensa na piątek – 16 sierpnia 2019

  Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 16 sierpnia br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 • środa, 19 czerwiec 2019
  Dyspensa na piątek – 21 czerwca 2019

  Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 21 czerwca br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 • piątek, 22 luty 2019
  Zmarł ks. prał. Franciszek Cybula, kapelan z Belwederu

  Ks. Franciszek Cybula odszedł do domu Ojca w wieku 79 lat, w 52. roku kapłaństwa. Kapłan był m.in. kapelanem Lecha Wałęsy, prezydenta RP.