Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na VI Niedzielę Wielkanocną - 26.05.2019r. Dzień Matki
  1. Dzisiaj w godz. od 7.00 do 21.00 wybory do parlamentu europejskiego.

2. Dzisiaj uroczystość rocznicy Komunii Świętej w czasie mszy o godz. 12.00.

3. W przyszłą niedzielę po mszy o godz. 10.00 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.

4. Do chorych z sakramentami świętymi udamy się w dniach 7 i 8 czerwca.

5. W dniach 14 – 15 czerwca odbędzie się pielgrzymka na Kalwarię Wejherowską na uroczystości Trójcy Przenajświętszej.

6. Kończy się miesiąc maj – zachęcamy do modlitwy ku czci MB. Nabożeństwa Maryjne w kościele w Starzynie o godz. 17.45, w Werblini i w Starzyńskim Dworze przed mszami świętymi. Zachęcamy także do modlitwy przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych.

7. W sobotę o godz. 11.00 spotkanie na plebani dla scholki.

• III-cia: Adam Dariusz Chamerski par. Postomino i Alicja Anna Willa par. Starzyno.

9. Gość Niedzielny. U ministrantów - „Głos Michała Archanioła”.

10. Z okazji „Dnia Dziecka” Sołtys oraz Rada Sołecka zapraszają wszystkie dzieci wraz z opiekunami i młodzież szkolną ze Starzyna na przedstawienie edukacyjne „Wybierz Numer 112” które odbędzie się w dniu 31 maja (piątek) o godz. 17.00 w remizie OSP Starzyno. Wstęp wolny. Natomiast dnia 1 czerwca 2019 roku (sobota) o godz. 15.00 Organizatorzy zapraszają na festyn na plac zabaw przy ul. Mechowskiej i Długiej.

11. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła państwu Lessnau i Perszon a o sprzątanie kościoła w sobotę po mszy rannej prosimy mieszkańców Radoszewo Wybudowania.
  • piątek, 22 luty 2019
    Zmarł ks. prał. Franciszek Cybula, kapelan z Belwederu

Ks. Franciszek Cybula odszedł do domu Ojca w wieku 79 lat, w 52. roku kapłaństwa. Kapłan był m.in. kapelanem Lecha Wałęsy, prezydenta RP.

• niedziela, 6 styczeń 2019
    Budujący się kościół w Ostrowie

Powoli tradycją staje się to, że na początku stycznia gościmy w naszej starzyńskiej parafii proboszcza Parafii Ostrowo, ks. Andrzeja Buję. Jak co roku obecność ks. Andrzeja wiąże się z pomocą dla zaprzyjaźnionej parafii w dziele powstawania nowej świątyni.

• niedziela, 30 grudzień 2018
    Anno Domini 2018 w starzyńskiej parafii

Czas upływa bardzo szybko. Zbliżamy się już do końca roku. Kiedy kończymy jakiś okres w naszym życiu, zadajemy sobie pytanie: "jaki właściwie był ten czas?" Koniec grudnia skłania nas do pewnego podsumowania z rodzaju "jaki był ten czas dla mnie, dla mojej rodziny, dla mojej parafii?"