Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Wielkanocną - 19.05.2019r.
 1. Trwa miesiąc maj – zachęcamy do modlitwy ku czci MB. Nabożeństwa Maryjne w kościele w Starzynie o godz. 17.45, w Werblini i w Starzyńskim Dworze przed mszami świętymi. Zachęcamy także do modlitwy przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych.
   
 2. W przyszłą niedzielę uroczystość rocznicy Komunii Świętej w czasie mszy o godz. 12.00 - zapraszamy dzieci wraz z rodzicami i rodzicami chrzestnymi. Spotkanie z rodzicami i dziećmi w czwartek po mszy wieczornej w kościele.
   
 3. W sobotę o godz. 11.00 spotkanie na plebani dla scholki.
   
 4. Zapowiedzi przedślubne:
  • II-ga: Adam Dariusz Chamerski par. Postomino i Alicja Anna Willa par. Starzyno.
    
 5. Gość Niedzielny. U ministrantów - „Głos Michała Archanioła”.
   
 6. Dnia 21 maja 2019 roku w godz. 10.00 do 16.00 przy ul. Długiej 2 w Starzynie będzie stacjonował osteobus Fundacji NEUCA dla Zdrowia, w którym mieszkańcy będą mogli wykonać badania kości. Badanie trwa 10 minut i dedykowane jest szczególnie osobom po 40 roku życia.
   
 7. Dnia 24 maja 2019 roku (piątek) o godz. 16.00 Sołtys, Rada Sołecka oraz Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Starzynie, zapraszają mieszkańców sołectwa od 60 roku życia na coroczny „Bal Seniora” do Szkoły Podstawowej. Serdecznie zapraszamy.
   
 8. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, a o sprzątanie kościoła w czwartek po mszy porannej przed uroczystością ślubną prosimy rodziny państwa Lessnau i Perszon.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • piątek, 22 luty 2019
  Zmarł ks. prał. Franciszek Cybula, kapelan z Belwederu

  Ks. Franciszek Cybula odszedł do domu Ojca w wieku 79 lat, w 52. roku kapłaństwa. Kapłan był m.in. kapelanem Lecha Wałęsy, prezydenta RP.

 • niedziela, 6 styczeń 2019
  Budujący się kościół w Ostrowie

  Powoli tradycją staje się to, że na początku stycznia gościmy w naszej starzyńskiej parafii proboszcza Parafii Ostrowo, ks. Andrzeja Buję. Jak co roku obecność ks. Andrzeja wiąże się z pomocą dla zaprzyjaźnionej parafii w dziele powstawania nowej świątyni.

 • niedziela, 30 grudzień 2018
  Anno Domini 2018 w starzyńskiej parafii

  Czas upływa bardzo szybko. Zbliżamy się już do końca roku. Kiedy kończymy jakiś okres w naszym życiu, zadajemy sobie pytanie: "jaki właściwie był ten czas?" Koniec grudnia skłania nas do pewnego podsumowania z rodzaju "jaki był ten czas dla mnie, dla mojej rodziny, dla mojej parafii?"