Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Wielkanocną - 19.05.2019r.
  1. Trwa miesiąc maj – zachęcamy do modlitwy ku czci MB. Nabożeństwa Maryjne w kościele w Starzynie o godz. 17.45, w Werblini i w Starzyńskim Dworze przed mszami świętymi. Zachęcamy także do modlitwy przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych.

2. W przyszłą niedzielę uroczystość rocznicy Komunii Świętej w czasie mszy o godz. 12.00 - zapraszamy dzieci wraz z rodzicami i rodzicami chrzestnymi. Spotkanie z rodzicami i dziećmi w czwartek po mszy wieczornej w kościele.

3. W sobotę o godz. 11.00 spotkanie na plebani dla scholki.

• II-ga: Adam Dariusz Chamerski par. Postomino i Alicja Anna Willa par. Starzyno.

5. Gość Niedzielny. U ministrantów - „Głos Michała Archanioła”.

6. Dnia 21 maja 2019 roku w godz. 10.00 do 16.00 przy ul. Długiej 2 w Starzynie będzie stacjonował osteobus Fundacji NEUCA dla Zdrowia, w którym mieszkańcy będą mogli wykonać badania kości. Badanie trwa 10 minut i dedykowane jest szczególnie osobom po 40 roku życia.

7. Dnia 24 maja 2019 roku (piątek) o godz. 16.00 Sołtys, Rada Sołecka oraz Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Starzynie, zapraszają mieszkańców sołectwa od 60 roku życia na coroczny „Bal Seniora” do Szkoły Podstawowej. Serdecznie zapraszamy.

8. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, a o sprzątanie kościoła w czwartek po mszy porannej przed uroczystością ślubną prosimy rodziny państwa Lessnau i Perszon.
  • czwartek, 15 sierpień 2019
    Dyspensa na piątek – 16 sierpnia 2019

Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 16 sierpnia br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

• środa, 19 czerwiec 2019
    Dyspensa na piątek – 21 czerwca 2019

Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 21 czerwca br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

• piątek, 22 luty 2019
    Zmarł ks. prał. Franciszek Cybula, kapelan z Belwederu

Ks. Franciszek Cybula odszedł do domu Ojca w wieku 79 lat, w 52. roku kapłaństwa. Kapłan był m.in. kapelanem Lecha Wałęsy, prezydenta RP.