Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Wielkanocną - 12.05.2019r.
 1. Dzisiaj spotkania różańcowe w Kłaninie, Starzynie i w Werblini.
   
 2. Jutro pierwsze w tym roku czuwanie fatimskie, ofiarowane w intencji mieszkańców Werblini. O godz. 17.30 różaniec fatimski, następnie msza święta i procesja wokół kościoła ze świecami.
   
 3. Rozpoczął się miesiąc maj – zachęcamy do modlitwy ku czci MB. Nabożeństwa Maryjne w kościele w Starzynie o godz. 17.45, w Werblini i w Starzyńskim Dworze przed mszami świętymi. Zachęcamy także do modlitwy przy kapliczkach  i krzyżach przydrożnych.
   
 4. Wyjazd ministrantów na mecz, jutro o godz. 15.45 sprzed kościoła. Proszę o zabranie ze sobą legitymacji szkolnej.
   
 5. Zapowiedzi przedślubne:
  • I-sza: Adam Dariusz Chamerski par. Postomino i Alicja Anna Willa par. Starzyno.
    
 6. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów - „Głos Michała Archanioła”.
   
 7. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, a o sprzątanie kościoła  w sobotę po porannej mszy świętej prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
   
 8. Z naszej rodziny parafialnej pożegnaliśmy śp. Janinę Koss, lat 88, ze Starzyna.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • środa, 19 czerwiec 2019
  Dyspensa na piątek – 21 czerwca 2019

  Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 21 czerwca br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 • piątek, 22 luty 2019
  Zmarł ks. prał. Franciszek Cybula, kapelan z Belwederu

  Ks. Franciszek Cybula odszedł do domu Ojca w wieku 79 lat, w 52. roku kapłaństwa. Kapłan był m.in. kapelanem Lecha Wałęsy, prezydenta RP.

 • niedziela, 6 styczeń 2019
  Budujący się kościół w Ostrowie

  Powoli tradycją staje się to, że na początku stycznia gościmy w naszej starzyńskiej parafii proboszcza Parafii Ostrowo, ks. Andrzeja Buję. Jak co roku obecność ks. Andrzeja wiąże się z pomocą dla zaprzyjaźnionej parafii w dziele powstawania nowej świątyni.