Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Wielkanocną - 05.05.2019r.
 
 1. Dzisiaj przed południem Słowo Boże głosi ks. Krzysztof Nowak – niegdyś wikariusz naszej parafii, a obecnie proboszcz w Żelisławkach – którego serdecznie witamy.
   
 2. Bóg zapłać za ofiary w ubiegłą niedzielę na rzecz Caritas Archidiecezji Gdańskiej.
   
 3. Rozpoczął się miesiąc maj – zachęcamy do modlitwy ku czci MB. Nabożeństwa Maryjne w kościele w Starzynie o godz. 17.45, w Werblini i w Starzyńskim Dworze przed mszami świętymi. Zachęcamy także do modlitwy przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych.
   
 4. W piątek i w sobotę odwiedzimy chorych.
   
 5. W sobotę o godz. 11.00 na plebani spotkanie dla scholii.
   
 6. Zapowiedzi przedślubne:
  • III-cia: Karol Drzeżdżon z par. Ostrowo i Monika Zinkel z par. Starzyno.
    
 7. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów - „Głos Michała Archanioła”.
   
 8. Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy zapraszają na festyn „Bal Kwiatów” który odbędzie się w niedzielę 12 maja 2019 o godz. 12.00 na Starym Rynku w Pucku. W programie dużo zabawy, występów artystycznych i wiele innych atrakcji.
   
 9. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła państwu Białk i Bullman, a o sprzątanie kościoła  w sobotę po porannej mszy świętej prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
   
 10. Z naszej rodziny parafialnej pożegnaliśmy śp. Krystynę Buja, lat 59, ze Starzyna – jej pogrzeb we wtorek o godz. 15.00.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • środa, 19 czerwiec 2019
  Dyspensa na piątek – 21 czerwca 2019

  Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 21 czerwca br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 • piątek, 22 luty 2019
  Zmarł ks. prał. Franciszek Cybula, kapelan z Belwederu

  Ks. Franciszek Cybula odszedł do domu Ojca w wieku 79 lat, w 52. roku kapłaństwa. Kapłan był m.in. kapelanem Lecha Wałęsy, prezydenta RP.

 • niedziela, 6 styczeń 2019
  Budujący się kościół w Ostrowie

  Powoli tradycją staje się to, że na początku stycznia gościmy w naszej starzyńskiej parafii proboszcza Parafii Ostrowo, ks. Andrzeja Buję. Jak co roku obecność ks. Andrzeja wiąże się z pomocą dla zaprzyjaźnionej parafii w dziele powstawania nowej świątyni.