Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Miłosierdzia Bożego
  1. Dzisiaj uroczystość Miłosierdzia Bożego. Po mszach świętych przy wyjściach z kościoła zbiórka do puszek na rzecz Caritas Archidiecezji Gdańskiej.

2. Rozpoczyna się miesiąc maj – zachęcamy do modlitwy ku czci Matki Bożej. Nabożeństwa Maryjne w kościele w Starzynie o godz. 17.45, w Werblini i w Starzyńskim Dworze przed mszami świętymi. Zachęcamy także do modlitwy przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Do chorych udamy się 10 i 11 maja.

4. W piątek uroczystość Matki Bożej Królowej Polski – wielkie święto Kościoła i naszej Ojczyzny. Msze święte z odnowieniem ślubów Jasnogórskich Narodu w układzie niedzielnym, a dodatkowa msza święta z błogosławieństwem pól w Parszkowie o godz. 11.00. Prosimy o wywieszenie w tych dniach flag narodowych. Odpust obchodzi parafia w Tyłowie.

5. W przyszłą niedzielę przed południem Słowo Boże wygłosi ks. Krzysztof Nowak – niegdyś wikariusz naszej parafii, a obecnie proboszcz w Żelisławkach.

6. Dzisiaj o godz. 16.00 rozpoczną się nauki przedślubne dla narzeczonych w parafii w Jastrzębiej Górze.
    • II-ga: Karol Drzeżdżon z par. Ostrowo i Monika Zinkel z par. Starzyno.

8. U ministrantów do nabycia jest nowy numer "Gościa Niedzielnego" oraz "Głosu Michała Archanioła".

9. W sobotę na plebanii ks. Sebastian zaprasza na spotkanie dla scholki.

10. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Cegielni i Głuszewa, a o sprzątanie kościoław środę po porannej mszy prosimy państwa Białk i Bullman przed uroczystością ślubną.
  • piątek, 22 luty 2019
    Zmarł ks. prał. Franciszek Cybula, kapelan z Belwederu

Ks. Franciszek Cybula odszedł do domu Ojca w wieku 79 lat, w 52. roku kapłaństwa. Kapłan był m.in. kapelanem Lecha Wałęsy, prezydenta RP.

• niedziela, 6 styczeń 2019
    Budujący się kościół w Ostrowie

Powoli tradycją staje się to, że na początku stycznia gościmy w naszej starzyńskiej parafii proboszcza Parafii Ostrowo, ks. Andrzeja Buję. Jak co roku obecność ks. Andrzeja wiąże się z pomocą dla zaprzyjaźnionej parafii w dziele powstawania nowej świątyni.

• niedziela, 30 grudzień 2018
    Anno Domini 2018 w starzyńskiej parafii

Czas upływa bardzo szybko. Zbliżamy się już do końca roku. Kiedy kończymy jakiś okres w naszym życiu, zadajemy sobie pytanie: "jaki właściwie był ten czas?" Koniec grudnia skłania nas do pewnego podsumowania z rodzaju "jaki był ten czas dla mnie, dla mojej rodziny, dla mojej parafii?"