Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na II Dzień Wielkanocy - 22.04.2019
 1. W przyszłą niedzielę w Kościele uroczystość Miłosierdzia Bożego. Po mszach świętych przy wyjściach z kościoła zbiórka do puszek na rzecz Caritas Archidiecezji Gdańskiej.
   
 2. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim za modlitwę i obecność w czasie Triduum Paschalnego i Świąt – służbie liturgicznej, Ochotniczym Strażom Pożarnym ze Starzyna i Werblini, asyście procesyjnej i parafialnemu Caritas. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary do Grobów Pańskich, za skarbonki jałmużny wiekopostnej. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali Groby Pańskie w Starzynie, Werblini i w Starzyńskim Dworze.
   
 3. Serdeczne dziękujemy za ofiary z ubiegłej niedzieli na rzecz misji świętych dla siostry Brygidy Koeppen misjonarki pracującej w Peru w kwocie 1.863,88 zł - dziękujemy młodzieży wraz z opiekunami p. Mariolą Jung-Zielke i p. Krystyną Arendt.
 4. Zapowiedzi przedślubne:
  • I-sza: Karol Drzeżdżon z par. Starzyno i Monika Zinkel z par. Starzyna.
    
 5. U ministrantów do nabycia są nowe numery „Gościa Niedzielnego” oraz „Głosu Michała Archanioła”.
   
 6. W dniu 27 kwietnia 2019 r. (sobota) o godz. 15.00 Sołtys, Rada Sołecka, Klub Sportowy, Szkoła Podstawowa w Starzynie oraz OKSIT Gminy Puck zapraszają mieszkańców Starzyna, Werblini, Starzyńskiego Dworu, Radoszewa i Parszkowa do wzięcia udziału w IV Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Sołtysa Starzyna w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Starzynie. Serdecznie zapraszamy.
   
 7. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Parszkowa, a o sprzątanie kościoław sobotę o godz. 7.30 prosimy mieszkańców Cegielni i Głuszewa.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • środa, 19 czerwiec 2019
  Dyspensa na piątek – 21 czerwca 2019

  Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 21 czerwca br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 • piątek, 22 luty 2019
  Zmarł ks. prał. Franciszek Cybula, kapelan z Belwederu

  Ks. Franciszek Cybula odszedł do domu Ojca w wieku 79 lat, w 52. roku kapłaństwa. Kapłan był m.in. kapelanem Lecha Wałęsy, prezydenta RP.

 • niedziela, 6 styczeń 2019
  Budujący się kościół w Ostrowie

  Powoli tradycją staje się to, że na początku stycznia gościmy w naszej starzyńskiej parafii proboszcza Parafii Ostrowo, ks. Andrzeja Buję. Jak co roku obecność ks. Andrzeja wiąże się z pomocą dla zaprzyjaźnionej parafii w dziele powstawania nowej świątyni.