Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Palmową - 14.04.2019r.
 
 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przystąpili wczoraj do spowiedzi świętej. Dziękujemy też tym, którzy uczestniczyli w nocnej Drodze Krzyżowej z Jastrzębiej Góry do Helu i Drodze Krzyżowej ulicami Starzyna.
   
 2. Bóg zapłać za ofiary w ubiegłą niedzielę na rzecz Hospicjum Stacjonarnego i Domowego w Pucku.
   
 3. Dzisiaj w Kościele Niedziela Palmowa. Młodzież ze szkolnego koła Caritas ze Starzyna rozprowadzać będzie palmy – ofiary w ten sposób zebrane przeznaczamy na pomoc dla siostry Brygidy Koeppen – misjonarki pracującej w Peru.
   
 4. Ofiary na kwiaty do Grobów Pańskich można składać: parafianie z Werblini u p. Bojke, parafianie ze St. Dworu u p. Bradtke, a parafianie ze Starzyna, Parszkowa, Radoszewa, Połchówka, Kłanina i Sulicic biurze parafialnym. Można jeszcze nabyć na plebanii paschaliki w cenie 10 zł.
   
 5. W Wielki Czwartek – w dniu ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa msza święta w Starzyńskim Dworze o godz. 15.00, w Werblini o 17.00, a w Starzynie o godz. 18.00. O godz. 21.00 prosimy o odśpiewanie w trzech naszych kościołach trzech części Gorzkich Żali. Zakończenie adoracji o godz. 22.00.
   
 6. W Wielki Piątek adoracja w naszych kościołach od godz. 9.00. Nabożeństwo Męki Pańskiej odpowiednio o godz. 15.00 w Starzyńskim Dworze, o godz. 17.00 w Werblini i o godz. 18.00  w Starzynie. O godz. 21.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a o godz. 22.00 zakończenie adoracji – obowiązuje ścisły post.
   
 7. We Wielką Sobotę o godz. 9.00 rozpoczęcie adoracji w naszych kościołach, następnie błogosławieństwo pokarmów wielkanocnych wg następującego porządku:
  • Starzyno – w kościele 10.00, 12.00 i 14.00,
  • Parszkowo – świetlica 7.00,
  • Radoszewo – kuźnia 7.15,
  • Sulicice Południe – świetlica 7.30,
  • Sulicice Wybudowania u p. Pulczyńskich 7.45,
  • Sulicice – przy kapliczce 8.00,
  • Starzyński Dwór – kaplica 8.20,
  • Werblinia – kaplica 8.40,
  • Połchówko – świetlica  9.00,
  • Kłanino – kapliczka MB Siewnej 9.20,
  • Kłanino – przy krzyżu 9.40.
  • Prosimy we wszystkich wymienionych miejscach o przygotowanie krzyża, zapalonych świec i wody święconej. U kapłanów, którzy będą dokonywali poświęceń można składać trwałe środki żywności dla rodzin najuboższych oraz skarbonki jałmużny wielkopostnej Caritas. We Wielką Sobotę liturgia światła, poświęcenie wody oraz odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego o godz. 15.00 w Starzyńskim Dworze, o godz. 17.00 w Werblini i o godz. 18.00 w Starzynie. O godz. 21.00 odmówimy chwalebną część Różańca Świętego, a o godz. 22.00 zakończenie adoracji. Spowiedź święta w czasie Triduum w Werblini i w Starzyńskim Dworze przed nabożeństwami, a w Starzynie po ich zakończeniu. Nie będzie spowiedzi świętej w czasie świąt.
    
 8. Rezurekcja wraz z procesją w St. Dworze o godz. 5.00, o godz. 6.00 w Starzynie, o godz. 7.15 w Sulicicach Południu w świetlicy, a o godz. 8.30 w Werblini – nie będzie mszy świętej w Starzynie o godz. 7.00 – dalszy układ mszy w pierwsze święto i drugie święto wg porządku niedzielnego. W drugi dzień świąt kolekta przeznaczona jest na uczelnie katolickie. Prosimy o udział w procesjach feretrony, sztandary i asystę procesyjną.
   
 9. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”.
   
 10. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom z ul. Kościelnej, Krótkiej i Nowej ze Starzyna, a o sprzątanie kościoła  w sobotę o godz. 7.30 prosimy mieszkańców Parszkowa.
   
 11. Z naszej rodziny parafialnej pożegnaliśmy śp. Henryka Barnett, lat 62, z Werblini. 
Czytania na dziś
Najnowsze
 • czwartek, 15 sierpień 2019
  Dyspensa na piątek – 16 sierpnia 2019

  Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 16 sierpnia br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 • środa, 19 czerwiec 2019
  Dyspensa na piątek – 21 czerwca 2019

  Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 21 czerwca br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 • piątek, 22 luty 2019
  Zmarł ks. prał. Franciszek Cybula, kapelan z Belwederu

  Ks. Franciszek Cybula odszedł do domu Ojca w wieku 79 lat, w 52. roku kapłaństwa. Kapłan był m.in. kapelanem Lecha Wałęsy, prezydenta RP.