Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Wielkopostną - 07.04.2019r.
 1. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych.
   
 2. Dzisiaj po mszach świętych będzie można złożyć ofiarę na rzecz Hospicjum Stacjonarnego i Domowego w Pucku.
   
 3. Trwa Wielki Post. Drogi krzyżowe w piątki po mszy świętej o godz. 7.00, o 16.30 w Werblini, a po mszy świętej o godz. 18.00 Droga Krzyżowa ulicami Starzyna, którą zakończymy na cmentarzu – nie będzie w tym dniu Drogi Krzyżowej o 17.30 i 19.00. Gorzkie Żale w Starzynie o godz. 15.00, a w Werblini i w Starzyńskim Dworze przed mszami świętymi. W biurze parafialnym nabyć, można paschaliki w cenie 10 zł.
   
 4. W piątek o godz. 20.00 mszą święta w Jastrzębiej Górze rozpocznie się nocna Droga Krzyżowa na Hel.
   
 5. W sobotę od godz. 9.00 do 10.00 spowiedź święta z udziałem spowiedników z dekanatu żarnowieckiego – bardzo serdecznie prosimy o skorzystanie z tej możliwości.
   
 6. W przyszłą niedzielę – Palmową - młodzież ze szkolnego koła Caritas ze Starzyna rozprowadzać będzie palmy – ofiary w ten sposób zebrane przeznaczamy na pomoc dla siostry Brygidy Koeppen – misjonarki pracującej w Chile. Na wszystkich mszach świętych święcimy palmy.
   
 7. Ofiary na kwiaty do Grobów Pańskich można składać: parafianie z Werblini u p. Bojke, parafianie ze St. Dworu u p. Bradtke, a parafianie ze Starzyna, Parszkowa, Radoszewa, Połchówka, Kłanina i Sulicic biurze parafialnym. 
   
 8. W sobotę o godz. 11.00 spotkanie na plebanii dla scholii.
   
 9. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”.
   
 10. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom z ul. Spokojnej, Słonecznej i Puckiej ze Starzyna, a o sprzątanie kościoła po mszy porannej w sobotę prosimy mieszkańców ul. Kościelnej, Krótkiej i Nowej ze Starzyna.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • czwartek, 15 sierpień 2019
  Dyspensa na piątek – 16 sierpnia 2019

  Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 16 sierpnia br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 • środa, 19 czerwiec 2019
  Dyspensa na piątek – 21 czerwca 2019

  Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 21 czerwca br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 • piątek, 22 luty 2019
  Zmarł ks. prał. Franciszek Cybula, kapelan z Belwederu

  Ks. Franciszek Cybula odszedł do domu Ojca w wieku 79 lat, w 52. roku kapłaństwa. Kapłan był m.in. kapelanem Lecha Wałęsy, prezydenta RP.