Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Wielkopostną - 31.03.2019r.
 1. W przyszłą niedzielę po mszach świętych będzie można złożyć ofiarę na rzecz Hospicjum Stacjonarnego i Domowego w Pucku.
   
 2. Rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi ks. Krzysztof Ławrukajtis z Gdańska Chełm, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej.
  • Plan rekolekcji jest następujący:
  • 1 kwiecień - poniedziałek
   • 7.30 – Droga Krzyżowa z nauką dla dzieci w Werblini – ks. Jacek Bordzoł.
   • 9.00 – Droga Krzyżowa z nauką dla gimnazjum, klasy 7 i 8 w Starzynie
   • 10.00 – msza święta z nauką dla dorosłych
   • 11.00 – Droga Krzyżowa z nauką dla dzieci, klasy 0 - 6 w Starzynie
   • 17.00 – msza święta z nauką dla dorosłych w Werblini
   • 18.00 – msza święta z nauką dla dorosłych w Starzynie
   • 19.00 – msza święta z nauką dla młodzieży i osób dłużej pracujących w Starzynie
  • 2 kwiecień – wtorek
   • 7.30 – nauka dla dzieci w Werblini – ks. Jacek Bordzoł.
   • 9.00 – nauka dla gimnazjum, klasy 7 i 8 w Starzynie
   • 10.00 – msza święta z nauką dla dorosłych
   • 11.00 – nauka dla dzieci, klasy 0 - 6 w Starzynie
   • 17.00 – msza święta z nauką dla dorosłych w Werblini
   • 18.00 – msza święta z nauką dla dorosłych w Starzynie
   • 19.00 – msza święta z nauką dla młodzieży i osób dłużej pracujących w Starzynie
  • 3 kwiecień – środa
   • 7.30 – nauka dla dzieci w Werblini – ks. Jacek Bordzoł.
   • 9.00 – nauka dla gimnazjum, klasy 7 i 8 w Starzynie
   • 10.00 – msza święta z nauką dla dorosłych z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych,
   • 11.00 – nauka dla dzieci, klasy 0 - 6 w Starzynie
   • 17.00 – msza święta z nauką dla dorosłych w Werblini
   • 18.00 – msza święta z nauką dla dorosłych w Starzynie
   • 19.00 – msza święta z nauką dla młodzieży i osób dłużej pracujących
  • Spowiedź święta w czasie rekolekcji przed każdą mszą świętą – ofiary zebrane we wtorek i środę przekazane będą na rzecz prac ojca rekolekcjonisty – serdeczne Bóg zapłać. Dzieci i młodzież w pierwszym dniu rekolekcji prosimy o przyniesienie ze sobą książeczek.
    
 3. W tym tygodniu dni eucharystyczne – we czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, spowiedź święta w piątek o godz. 16.00 w Werblini, a o godz. 17.00 w Starzynie, ks. Jan odwiedzi chorych z sakramentami świętymi w piątek, a ks. Sebastian w sobotę.
   
 4. W przyszłą niedzielę na mszę świętą o godz. 12.00 zapraszamy osoby odmawiające brewiarz
   
 5. Trwa Wielki Post. Drogi krzyżowe w piątki po mszy świętej o godz. 7.00, o 16.30 w Werblini, o 17.30 i 19.00 w Starzynie. Gorzkie Żale w Starzynie o godz. 15.00, a w Werblini i w Starzyńskim Dworze przed mszami świętymi. W biurze parafialnym nabyć, można paschaliki w cenie 10 zł.
   
 6. Ofiary na kwiaty do Grobów Pańskich można składać: parafianie z Werblini u p. Bojke, parafianie ze St. Dworu u p. Bradtke, a parafianie ze Starzyna, Parszkowa, Radoszewa, Połchówka, Kłanina i Sulicic biurze parafialnym. 
   
 7. W sobotę o godz. 11.00 spotkanie na plebanii dla scholii.
   
 8. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”.
   
 9. W dniu 2 kwietnia 2019 roku (wtorek) w miejscowości Starzyno odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Odpady należy wystawić przed posesję do godz. 7.00 w dniu odbioru lub dzień wcześniej.
   
 10. Zapowiedzi przedślubne:
  • III-cia: Daniel Lessnau z par. Św. Faustyny z Pucka i Henryka Perszon z par. Starzyno.
  • III-cia: Michał Zygmunt Zielke z par. Starzyno i Irena Rozalia Białk z par. Mechowo.
  • III-cia: Krzysztof Bullmann i Anna Białk z par. Starzyno.
    
 11. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom z ul. Spółdzielców i Polnej ze Starzyna, a o sprzątanie kościoła po mszy porannej w sobotę prosimy mieszkańców ul. Spokojna, Słoneczna i Pucka ze Starzyna.
   
 12. Z naszej rodziny parafialnej pożegnaliśmy śp. Katarzynę Zielke, lat 90, z Radoszewa.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • środa, 19 czerwiec 2019
  Dyspensa na piątek – 21 czerwca 2019

  Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 21 czerwca br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 • piątek, 22 luty 2019
  Zmarł ks. prał. Franciszek Cybula, kapelan z Belwederu

  Ks. Franciszek Cybula odszedł do domu Ojca w wieku 79 lat, w 52. roku kapłaństwa. Kapłan był m.in. kapelanem Lecha Wałęsy, prezydenta RP.

 • niedziela, 6 styczeń 2019
  Budujący się kościół w Ostrowie

  Powoli tradycją staje się to, że na początku stycznia gościmy w naszej starzyńskiej parafii proboszcza Parafii Ostrowo, ks. Andrzeja Buję. Jak co roku obecność ks. Andrzeja wiąże się z pomocą dla zaprzyjaźnionej parafii w dziele powstawania nowej świątyni.