Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Wielkopostną - 24.03.2019r.
 
 1. Serdeczne Bóg zapłać na rzecz misjonarzy w kwocie 229 zł.
   
 2. Juro obchodzimy w Kościele uroczystość Zwiastowania Pańskiego – msze święte o godz. 7.00, 17.00 - (Werblinia) i o 18.00.
   
 3. Za tydzień w niedzielę rozpoczną się rekolekcje wiekopostne, które poprowadzi ks. Krzysztof Ławrukajtis z Gdańska Chełm.
   
 4. Trwa Wielki Post. Drogi krzyżowe w piątki po mszy świętej o godz. 7.00, o 16.30 w Werblini, o 17.30 i 19.00 w Starzynie. Gorzkie Żale w Starzynie o godz. 15.00, a w Werblini i w Starzyńskim Dworze przed mszami świętymi. W biurze parafialnym nabyć, można paschaliki w cenie 10 zł.
   
 5. Ofiary na kwiaty do Grobów Pańskich można składać: parafianie z Werblini u p. Bojke, parafianie ze St. Dworu u p. Bradtke, a parafianie ze Starzyna, Parszkowa, Radoszewa, Połchówka, Kłanina i Sulicic biurze parafialnym. Na plebanię przynosić już można trwałe środki żywności, które zostaną przekazane najbiedniejszym – specjalna zbiórka będzie miała miejsce tradycyjnie we Wielką Sobotę w czasie święcenia pokarmów.
   
 6. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”.
   
 7. Zapowiedzi przedślubne:
  • II-ga: Daniel Lessnau z par. Św. Faustyny z Pucka i Henryka Perszon z par. Starzyno.
  • II-ga: Michał Zygmunt Zielke z par. Starzyno i Irena Rozalia Białk z par. Mechowo.
  • II-ga: Krzysztof Bullmann i Anna Białk z par. Starzyno.
    
 8. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom z ul. Żarnowieckiej strona parzysta ze Starzyna, a o sprzątanie kościoła po mszy porannej w sobotę prosimy mieszkańców ul. Spółdzielców i Polnej ze Starzyna, a w Starzyńskim Dworze prosimy o sprzątanie kaplicy parafian którzy mają swoją intencję mszalną. Kolekta w przyszłą niedzielę 31 marca na rzecz śmieci z cmentarza.
   
 9. Z naszej rodziny parafialnej pożegnaliśmy śp. Stanisławę Labudda, lat 69, z ul. Słonecznej ze Starzyna. 
Czytania na dziś
Najnowsze
 • środa, 19 czerwiec 2019
  Dyspensa na piątek – 21 czerwca 2019

  Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 21 czerwca br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 • piątek, 22 luty 2019
  Zmarł ks. prał. Franciszek Cybula, kapelan z Belwederu

  Ks. Franciszek Cybula odszedł do domu Ojca w wieku 79 lat, w 52. roku kapłaństwa. Kapłan był m.in. kapelanem Lecha Wałęsy, prezydenta RP.

 • niedziela, 6 styczeń 2019
  Budujący się kościół w Ostrowie

  Powoli tradycją staje się to, że na początku stycznia gościmy w naszej starzyńskiej parafii proboszcza Parafii Ostrowo, ks. Andrzeja Buję. Jak co roku obecność ks. Andrzeja wiąże się z pomocą dla zaprzyjaźnionej parafii w dziele powstawania nowej świątyni.