Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Wielkopostną - 24.03.2019r.

1. Serdeczne Bóg zapłać na rzecz misjonarzy w kwocie 229 zł.

2. Juro obchodzimy w Kościele uroczystość Zwiastowania Pańskiego – msze święte o godz. 7.00, 17.00 - (Werblinia) i o 18.00.

3. Za tydzień w niedzielę rozpoczną się rekolekcje wiekopostne, które poprowadzi ks. Krzysztof Ławrukajtis z Gdańska Chełm.

4. Trwa Wielki Post. Drogi krzyżowe w piątki po mszy świętej o godz. 7.00, o 16.30 w Werblini, o 17.30 i 19.00 w Starzynie. Gorzkie Żale w Starzynie o godz. 15.00, a w Werblini i w Starzyńskim Dworze przed mszami świętymi. W biurze parafialnym nabyć, można paschaliki w cenie 10 zł.

5. Ofiary na kwiaty do Grobów Pańskich można składać: parafianie z Werblini u p. Bojke, parafianie ze St. Dworu u p. Bradtke, a parafianie ze Starzyna, Parszkowa, Radoszewa, Połchówka, Kłanina i Sulicic biurze parafialnym. Na plebanię przynosić już można trwałe środki żywności, które zostaną przekazane najbiedniejszym – specjalna zbiórka będzie miała miejsce tradycyjnie we Wielką Sobotę w czasie święcenia pokarmów.

6. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”.

• II-ga: Daniel Lessnau z par. Św. Faustyny z Pucka i Henryka Perszon z par. Starzyno.
    • II-ga: Michał Zygmunt Zielke z par. Starzyno i Irena Rozalia Białk z par. Mechowo.
    • II-ga: Krzysztof Bullmann i Anna Białk z par. Starzyno.

8. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom z ul. Żarnowieckiej strona parzysta ze Starzyna, a o sprzątanie kościoła po mszy porannej w sobotę prosimy mieszkańców ul. Spółdzielców i Polnej ze Starzyna, a w Starzyńskim Dworze prosimy o sprzątanie kaplicy parafian którzy mają swoją intencję mszalną. Kolekta w przyszłą niedzielę 31 marca na rzecz śmieci z cmentarza.

9. Z naszej rodziny parafialnej pożegnaliśmy śp. Stanisławę Labudda, lat 69, z ul. Słonecznej ze Starzyna.
  • piątek, 22 luty 2019
    Zmarł ks. prał. Franciszek Cybula, kapelan z Belwederu

Ks. Franciszek Cybula odszedł do domu Ojca w wieku 79 lat, w 52. roku kapłaństwa. Kapłan był m.in. kapelanem Lecha Wałęsy, prezydenta RP.

• niedziela, 6 styczeń 2019
    Budujący się kościół w Ostrowie

Powoli tradycją staje się to, że na początku stycznia gościmy w naszej starzyńskiej parafii proboszcza Parafii Ostrowo, ks. Andrzeja Buję. Jak co roku obecność ks. Andrzeja wiąże się z pomocą dla zaprzyjaźnionej parafii w dziele powstawania nowej świątyni.

• niedziela, 30 grudzień 2018
    Anno Domini 2018 w starzyńskiej parafii

Czas upływa bardzo szybko. Zbliżamy się już do końca roku. Kiedy kończymy jakiś okres w naszym życiu, zadajemy sobie pytanie: "jaki właściwie był ten czas?" Koniec grudnia skłania nas do pewnego podsumowania z rodzaju "jaki był ten czas dla mnie, dla mojej rodziny, dla mojej parafii?"