Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Wielkopostną - 17.03.2019r.
 1. Dzisiaj po mszach świętych przy głównym wyjściu można złożyć ofiarę na pomoc dla misjonarzy – Bóg zapłać.
   
 2. We wtorek obchodzimy w Kościele uroczystość ku czci Św. Józefa – Patrona mężczyzn i ojców – msze święte o godz. 7.00, 17.00 - (Werblinia) i o 18.00.
   
 3. Trwa Wielki Post. Drogi krzyżowe w piątki po mszy świętej o godz. 7.00, o 16.30 w Werblini, o 17.30 i 19.00 w Starzynie. Gorzkie Żale w Starzynie o godz. 15.00,  a w Werblini i w Starzyńskim Dworze przed mszami świętymi. W biurze parafialnym nabyć, można paschaliki w cenie 10 zł.
   
 4. Ofiary na kwiaty do Grobów Pańskich można składać: parafianie z Werblini u p. Bojke, parafianie ze St. Dworu u p. Bradtke, a parafianie ze Starzyna, Parszkowa, Radoszewa, Połchówka, Kłanina i Sulicic biurze parafialnym. Na plebanię przynosić już można trwałe środki żywności, które zostaną przekazane najbiedniejszym – specjalna zbiórka będzie miała miejsce tradycyjnie we Wielką Sobotę w czasie święcenia pokarmów.
   
 5. Dnia 20 marca (środa) po mszy wieczornej spotkanie w kościele Męskiej Róży ŻR.
   
 6. W sobotę o godz. 11.00 spotkanie na plebanii dla scholii.
   
 7. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”. Przy wyjściach z kościoła można zabrać skarbonki jałmużny wielkopostnej.
   
 8. Zapowiedzi przedślubne:
  • I-sza: Daniel Lessnau z par. Św. Faustyny z Pucka i Henryka Perszon z par. Starzyno.
  • I-sza: Michał Zygmunt Zielke z par. Starzyno i Irena Rozalia Białk z par. Mechowo.
  • I-sza: Krzysztof Bullmann i Anna Białk z par. Starzyno.
    
 9. Zarząd KGW w Starzynie zwraca się z prośbą do mieszkańców Starzyna i okolic, którzy posiadają fotografie i informacje dotyczące działalności Kół Gospodyń Wiejskich w Starzynie. Wszystkich, którzy są w posiadaniu zdjęć i dokumentów, prosimy o kontakt z przewodniczącą KGW w Starzynie – Joanną Liss (510-253-607) lub o pozostawienie podpisanych (wraz nr telefonu) na plebanii w celu skopiowania.
   
 10. Sołtys Starzyna zaprasza na zebranie wiejskie jutro na godz. 18.00 do remizy OSP w Starzynie.
   
 11. Ze względu na duże zainteresowanie projekcją filmu „Piaśnica” dodatkowy seans o godz. 17.00 – informacje na tablicy ogłoszeń.
   
 12. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom z ul. Żarnowieckiej strona nieparzysta ze Starzyna, a o sprzątanie kościoła po mszy porannej w sobotę prosimy mieszkańców ul. Żarnowiecka strona parzysta ze Starzyna, a o sprzątanie kaplicy w Werblini prosimy mieszkańców ul. Nowy Świat z Werblini. Dziękujemy za ofiary w trzecią niedzielę miesiąca, na rzecz prac inwestycyjnych i remontowych.
   
 13. Z naszej rodziny parafialnej pożegnaliśmy śp. Łukasza Grabowskiego, lat 32, ze Starzyńskiego Dworu. 
Czytania na dziś
Najnowsze
 • środa, 19 czerwiec 2019
  Dyspensa na piątek – 21 czerwca 2019

  Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 21 czerwca br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 • piątek, 22 luty 2019
  Zmarł ks. prał. Franciszek Cybula, kapelan z Belwederu

  Ks. Franciszek Cybula odszedł do domu Ojca w wieku 79 lat, w 52. roku kapłaństwa. Kapłan był m.in. kapelanem Lecha Wałęsy, prezydenta RP.

 • niedziela, 6 styczeń 2019
  Budujący się kościół w Ostrowie

  Powoli tradycją staje się to, że na początku stycznia gościmy w naszej starzyńskiej parafii proboszcza Parafii Ostrowo, ks. Andrzeja Buję. Jak co roku obecność ks. Andrzeja wiąże się z pomocą dla zaprzyjaźnionej parafii w dziele powstawania nowej świątyni.