Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Wielkopostną - 10.03.2019r.
 1. ​Trwa Wielki Post. Drogi krzyżowe w piątki po mszy świętej o godz. 7.00, o 16.00 w Werblini, o 17.30 i 19.00 w Starzynie. Gorzkie Żale w Starzynie o godz. 15.00, a w Werblini i w Starzyńskim Dworze przed mszami świętymi. W biurze parafialnym nabyć, można paschaliki w cenie 10 zł.
   
 2. Wspólnoty Żywego Różańca zapraszamy w miesiącach marcu i kwietniu do udziału w nabożeństwie Gorzkich Żali.
   
 3. W sobotę o godz. 11.00 spotkanie na plebanii dla scholii.
   
 4. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”.
   
 5. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom z ul. Trzy Gracki ze Starzyna, a o sprzątanie kościoła po mszy porannej w sobotę prosimy mieszkańców ul. Żarnowiecka strona nieparzysta ze Starzyna, a o sprzątanie kaplicy w Werblini prosimy mieszkańców ul. Nowy Świat z Werblini. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca, kolekta przeznaczona na rzecz prac inwestycyjnych i remontowych.
   
 6. Z naszej rodziny parafialnej pożegnaliśmy śp. Urszulę Dettlaff, lat 74, ze Sulicic, Jana Mazajło, lat 62 z Werblini i Agnieszkę Miotk, lat 70, z Kłanina - jej pogrzeb jutro o godz. 10.00.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • środa, 19 czerwiec 2019
  Dyspensa na piątek – 21 czerwca 2019

  Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 21 czerwca br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 • piątek, 22 luty 2019
  Zmarł ks. prał. Franciszek Cybula, kapelan z Belwederu

  Ks. Franciszek Cybula odszedł do domu Ojca w wieku 79 lat, w 52. roku kapłaństwa. Kapłan był m.in. kapelanem Lecha Wałęsy, prezydenta RP.

 • niedziela, 6 styczeń 2019
  Budujący się kościół w Ostrowie

  Powoli tradycją staje się to, że na początku stycznia gościmy w naszej starzyńskiej parafii proboszcza Parafii Ostrowo, ks. Andrzeja Buję. Jak co roku obecność ks. Andrzeja wiąże się z pomocą dla zaprzyjaźnionej parafii w dziele powstawania nowej świątyni.