Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na VIII Niedzielę Zwykłą - 03.03.2019r.
 1. Dzisiaj spotkania różańcowe w Połchówku i w Starzyńskim Dworze. Wspólnoty Żywego Różańca zapraszamy w miesiącach marcu i kwietniu do udziału w nabożeństwie Gorzkich Żali.
   
 2. We czwartek Godzina Święta – Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do 18.00.
   
 3. We środę Popielec – rozpoczęcie czasu Wielkiego Postu. Msze święte o godz. 7.00, 10.00, 17.00, 18.00 i 19.00 z obrzędem posypania głów popiołem – w tym dniu obowiązuje ścisły post. Zachęcamy w czasie Wielkiego Postu do podejmowania postanowień, szczególnie abstynencji. Drogi Krzyżowe w piątki po mszy świętej o godz. 7.00, 16.30 w Werblini, 17.30 i 19.00 w Starzynie. Gorzkie Żale od przyszłej niedzieli w Starzynie o godz. 15.00, a w Werblini przed mszą świętą o godz. 8.30.
   
 4. W sobotę o godz. 11.00 spotkanie na plebanii dla scholii.
   
 5. KGW Starzyno wraz z Sołtysem i OSP Starzyno zapraszają wszystkie Panie z miejscowości Starzyno na poczęstunek i spotkanie z okazji „Dnia Kobiet” w dniu 8 marca 2019 na godz. 18.00 do sali OSP Starzyno.
   
 6. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”.
   
 7. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom z ul. Długiej od kapliczki przy ul. Mechowskiej do Leśniczówki ze Starzyna, a o sprzątanie kościoła po mszy porannej w sobotę prosimy mieszkańców ul. Trzy Gracki ze Starzyna.
   
 8. Z naszej rodziny parafialnej pożegnaliśmy śp. Władysława Piepka, lat 87, z ul. Długiej ze Starzyna. 
Czytania na dziś
Najnowsze
 • środa, 19 czerwiec 2019
  Dyspensa na piątek – 21 czerwca 2019

  Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 21 czerwca br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 • piątek, 22 luty 2019
  Zmarł ks. prał. Franciszek Cybula, kapelan z Belwederu

  Ks. Franciszek Cybula odszedł do domu Ojca w wieku 79 lat, w 52. roku kapłaństwa. Kapłan był m.in. kapelanem Lecha Wałęsy, prezydenta RP.

 • niedziela, 6 styczeń 2019
  Budujący się kościół w Ostrowie

  Powoli tradycją staje się to, że na początku stycznia gościmy w naszej starzyńskiej parafii proboszcza Parafii Ostrowo, ks. Andrzeja Buję. Jak co roku obecność ks. Andrzeja wiąże się z pomocą dla zaprzyjaźnionej parafii w dziele powstawania nowej świątyni.