Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Zwykłą - 10.02.2019r.
  1. Dzisiaj spotkania różańcowe w Kłaninie Starzynie i w Werblini.

2. Jutro w kościele, we wspomnienie MB z Lourdes Międzynarodowy Dzień Chorych – po mszach świętych o godz. 7.00 i 18.00 udzielimy sakramentu namaszczenia chorych.

3. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Sanktuariów Ziemi Włoskiej w terminie 17 - 25 maj 2019 roku. Zapisy i informacje w biurze parafialnym i na tablicy ogłoszeń.

4. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”.

5. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom z ul. Długiej od plebanii do kapliczki przy ul. Mechowskiej ze Starzyna, a o sprzątanie kościoła po mszy porannej w sobotę prosimy mieszkańców ul. Długa od  apteki do plebani ze Starzyna.
  • środa, 19 czerwiec 2019
    Dyspensa na piątek – 21 czerwca 2019

Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 21 czerwca br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

• piątek, 22 luty 2019
    Zmarł ks. prał. Franciszek Cybula, kapelan z Belwederu

Ks. Franciszek Cybula odszedł do domu Ojca w wieku 79 lat, w 52. roku kapłaństwa. Kapłan był m.in. kapelanem Lecha Wałęsy, prezydenta RP.

• niedziela, 6 styczeń 2019
    Budujący się kościół w Ostrowie

Powoli tradycją staje się to, że na początku stycznia gościmy w naszej starzyńskiej parafii proboszcza Parafii Ostrowo, ks. Andrzeja Buję. Jak co roku obecność ks. Andrzeja wiąże się z pomocą dla zaprzyjaźnionej parafii w dziele powstawania nowej świątyni.