Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Zwykłą - 20.01.2019r.
 1. Parafia w Ostrowie organizuje w dniach od 17 do 23 lutego 2019 r „Zimowisko Rodzinne” w „Gościńcu pod smrekami” w Czorsztynie – zgłoszenia i szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii Ostrowo.
   
 2. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”.
   
 3. W tym tygodniu plan kolędy jest następujący:
  • Poniedziałek – Starzyno ul. Długa od kapliczki przy ul. Mechowskiej do Leśniczówki (od godz. 13.00),
  • Wtorek –  Starzyno ul. Osiedle Leśne (od godz. 13.00),  ul. Bukowa (od godz. 15.00), ul. Cicha (od godz. 16.30), ul. Polna (od godz. 18.00)
  • Środa – Starzyno ul. Mechowska i Dominikańska (od godz. 13.00), ul. Klonowa, Brzozowa, Topolowa i Dębowa (od godz. 15.00),
  • Czwartek – Starzyno ul. Lipowa strona nieparzysta (od godz. 13.00), ul. Lipowa strona parzysta (od godz. 15.00), 
  • Piątek – Starzyno ul. Długa od apteki do kapliczki przy  ul. Mechowskiej (od godz. 13.00), ul. Spółdzielców (od godz. 18.00),
  • Sobota – Starzyno ul. Pucka i Ogrodowa (od godz. 8.00), ul. Spokojna (od godz. 9.30), ul. Słoneczna (od godz. 11.00).
    
 4. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Klonowej, Brzozowej, Dębowej i Topolowej ze Starzyna, a o sprzątanie kościoła w sobotę po mszy porannej prosimy mieszkańców ul. Mechowskiej i Dominikańskiej ze Starzyna.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • piątek, 22 luty 2019
  Zmarł ks. prał. Franciszek Cybula, kapelan z Belwederu

  Ks. Franciszek Cybula odszedł do domu Ojca w wieku 79 lat, w 52. roku kapłaństwa. Kapłan był m.in. kapelanem Lecha Wałęsy, prezydenta RP.

 • niedziela, 6 styczeń 2019
  Budujący się kościół w Ostrowie

  Powoli tradycją staje się to, że na początku stycznia gościmy w naszej starzyńskiej parafii proboszcza Parafii Ostrowo, ks. Andrzeja Buję. Jak co roku obecność ks. Andrzeja wiąże się z pomocą dla zaprzyjaźnionej parafii w dziele powstawania nowej świątyni.

 • niedziela, 30 grudzień 2018
  Anno Domini 2018 w starzyńskiej parafii

  Czas upływa bardzo szybko. Zbliżamy się już do końca roku. Kiedy kończymy jakiś okres w naszym życiu, zadajemy sobie pytanie: "jaki właściwie był ten czas?" Koniec grudnia skłania nas do pewnego podsumowania z rodzaju "jaki był ten czas dla mnie, dla mojej rodziny, dla mojej parafii?"