Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne - Chrzest Pański - 13.01.2019r.
  1. Dzisiaj po mszy świętej o godz. 10.00 spotkania opłatkowe dla Żywego Różańca.

2. Dzisiaj w kościele w Starzynie o godz. 17.00 z koncertem kolęd wystąpi Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej ze Sławoszyna.

3. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”.

4. W tym tygodniu plan kolędy jest następujący:
    • Poniedziałek – Werblinia ul. Św. Rocha, Lipowa, Słoneczna i Ceramiczna z obydwóch stron (od godz. 13.00),
    • Wtorek –  Werblinia ul. Kaszubska od strony p. Budzisz (od godz. 13.00), od strony p. Zielke (od godz. 14.30),
    • Środa – Werblinia ul. Kościelna i Nowa (od godz. 14.00),
    • Czwartek – Werblinia ul. Kwiatowa (od godz. 13.00), ul. Spokojna (od godz. 15.30), ul. Jabłoniowa (od godz. 17.00), ul. Szkolna (od godz. 18.30)
    • Piątek – Werblinia ul. Żarnowiecka, Krótka, Polna, Nowy Świat i Pogodna (od godz. 14.00),
    • Sobota – Starzyno ul. Nowy Świat od nr najniższych  (od godz. 9.00).

5. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Cichej i Bukowej ze Starzyna, a o sprzątanie kościoła w sobotę po mszy porannej prosimy mieszkańców ul. Klonowa, Brzozowa, Dębowa i Topolowa ze Starzyna.
  • piątek, 22 luty 2019
    Zmarł ks. prał. Franciszek Cybula, kapelan z Belwederu

Ks. Franciszek Cybula odszedł do domu Ojca w wieku 79 lat, w 52. roku kapłaństwa. Kapłan był m.in. kapelanem Lecha Wałęsy, prezydenta RP.

• niedziela, 6 styczeń 2019
    Budujący się kościół w Ostrowie

Powoli tradycją staje się to, że na początku stycznia gościmy w naszej starzyńskiej parafii proboszcza Parafii Ostrowo, ks. Andrzeja Buję. Jak co roku obecność ks. Andrzeja wiąże się z pomocą dla zaprzyjaźnionej parafii w dziele powstawania nowej świątyni.

• niedziela, 30 grudzień 2018
    Anno Domini 2018 w starzyńskiej parafii

Czas upływa bardzo szybko. Zbliżamy się już do końca roku. Kiedy kończymy jakiś okres w naszym życiu, zadajemy sobie pytanie: "jaki właściwie był ten czas?" Koniec grudnia skłania nas do pewnego podsumowania z rodzaju "jaki był ten czas dla mnie, dla mojej rodziny, dla mojej parafii?"