Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne - Objawienie Pańskie - Trzech Króli - 06.01.2019r.
 1. Dzisiaj uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli, na mszach świętych poświęcenie kredy którą oznaczymy drzwi naszych domów i mieszkań. Słowo Boże głosi ks. Andrzej Buja – kolekta na budujący się kościół w Ostrowie.
   
 2. Dzisiaj w czasie mszy świętej o godz. 12.00 modlimy się z Bractwem Brewiarza Świętego – w biurze parafialnym można bezpłatnie otrzymać brewiarz dla osób, które chciałyby go odmawiać.
   
 3. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 10.00 spotkania opłatkowe dla Żywego Różańca.
   
 4. W przyszłą niedzielę w kościele w Starzynie o godz. 17.00 z koncertem kolęd wystąpi Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej ze Sławoszyna.
   
 5. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”.
   
 6. W tym tygodniu plan kolędy jest następujący:
  • Poniedziałek – Parszkowo i Radoszewo Wybudowanie (od godz. 13.00) – prosimy o jeden pojazd, Radoszewo ul. Topolowa 5 (od godz. 19.00),
  • Wtorek –  Radoszewo Topolowa 39 (od godz. 13.00), Kłaninska 6 i Topolowa 9 (od godz. 15.00),
  • Środa – Kłanino – domy po prawej stronie w kierunku na Krokową (od godz. 14.00),
  • Czwartek – Kłanino Bloki (od godz. 14.00),
  • Piątek – Kłanino – domy po lewej stronie w kierunku na Krokową (od godz. 13.00), 
  • Sobota – Połchówko – lewa strona w kierunku na Świecino (od godz. 9.00), strona prawa (od godz. 12.00).
    
 7. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Osiedle Leśne ze Starzyna, a o sprzątanie kościoła w sobotę po mszy porannej prosimy mieszkańców ul. Cicha i Bukowa ze Starzyna.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • czwartek, 15 sierpień 2019
  Dyspensa na piątek – 16 sierpnia 2019

  Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 16 sierpnia br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 • środa, 19 czerwiec 2019
  Dyspensa na piątek – 21 czerwca 2019

  Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 21 czerwca br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 • piątek, 22 luty 2019
  Zmarł ks. prał. Franciszek Cybula, kapelan z Belwederu

  Ks. Franciszek Cybula odszedł do domu Ojca w wieku 79 lat, w 52. roku kapłaństwa. Kapłan był m.in. kapelanem Lecha Wałęsy, prezydenta RP.