Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne - Święta Rodzina - 30.12.2018r.
 1. We wtorek, w Nowy Rok uroczystość Maryi – Świętej Bożej Rodzicielki – msze święte w układzie niedzielnym.
   
 2. W przyszłą niedzielę uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli, na mszach świętych poświęcenie kredy którą oznaczymy drzwi naszych domów i mieszkań. Słowo Boże głosił będzie ks. Andrzej Buja – kolekta na budujący się kościół w Ostrowie.
   
 3. Bóg zapłać za ofiarę na rzecz ratowania bazyliki Św. Mikołaja w Gdańsku w kwocie 449 zł.
   
 4. W tym tygodniu dni eucharystyczne – we czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, spowiedź święta w piątek o godz. 16.00 w Werblini, a o godz. 17.00 w Starzynie – do chorych udamy się 1 i 2 lutego.
   
 5. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”.
   
 6. Rozpoczęliśmy kolędę. Ofiary jak co roku przeznaczamy na polisę ubezpieczenia kościołów, obiektów parafialnych i cmentarza, a także nasze zobowiązanie wobec Kurii Biskupiej i Seminarium Duchownego. W tym tygodniu plan kolędy jest następujący:
  • Środa – Starzyński Dwór ul. Graniczna (od godz. 13.00), ul. Brzozowa (od godz. 15.00),
  • Czwartek – Starzyński Dwór ul. Jana Karwasza od p. Krampichowskich (od godz. 13.00), od p. Rompa i Hintzke (od godz. 16.00),
  • Piątek – Werblinia ul. Osiedle Leśne (od godz. 15.00), Starzyński Dwór ul. Słoneczna i Tęczowa (od godz. 15.00),
  • Sobota – Starzyński Dwór ul. Długa, Krótka, Parkowa z obydwóch stron (od godz. 9.00).
    
 7. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła państwu Bank i Marlewskim, a o sprzątanie kościoła w sobotę po mszy porannej prosimy mieszkańców ul. Osiedle Leśne ze Starzyna.
   
 8. W ubiegłym roku w naszej parafii starzyńskiej chrzest przyjęło 62 dzieci, do pierwszej komunii przystąpiło 67 dzieci, bierzmowanie otrzymało 44 osoby, sakrament małżeństwa zawarły 24 pary, uczęszczaliśmy do około 60 chorych, pożegnaliśmy 35 osób.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • środa, 19 czerwiec 2019
  Dyspensa na piątek – 21 czerwca 2019

  Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 21 czerwca br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 • piątek, 22 luty 2019
  Zmarł ks. prał. Franciszek Cybula, kapelan z Belwederu

  Ks. Franciszek Cybula odszedł do domu Ojca w wieku 79 lat, w 52. roku kapłaństwa. Kapłan był m.in. kapelanem Lecha Wałęsy, prezydenta RP.

 • niedziela, 6 styczeń 2019
  Budujący się kościół w Ostrowie

  Powoli tradycją staje się to, że na początku stycznia gościmy w naszej starzyńskiej parafii proboszcza Parafii Ostrowo, ks. Andrzeja Buję. Jak co roku obecność ks. Andrzeja wiąże się z pomocą dla zaprzyjaźnionej parafii w dziele powstawania nowej świątyni.