Drukuj
Odsłony: 1413
 1. Dzisiaj po mszach świętych przy głównym wyjściu można złożyć ofiarę na ratowanie bazyliki Św. Mikołaja w Gdańsku – Bóg zapłać.
   
 2. Jutro Wigilia Bożego Narodzenia – msze święte Wigilii Narodzenia Pańskiego o godz. 19.15 w Sulicicach Południu, 20.30 w St. Dworze, o godz. 22.00 w Starzynie,  o godz. 23.00 w Werblini, a uroczysta Pasterka w Starzynie o godz. 24.00. Msze święte w I i II Dzień Świąt w układzie niedzielnym – kolekta z drugiego dnia na uczelnie katolickie, a z mszy wigilijnych na fundusz obrony życia. Nie będzie spowiedzi świętej w czasie mszy wigilijnych oraz w święta.
   
 3. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”.
   
 4. We czwartek rozpoczynamy kolędę. Ofiary jak co roku przeznaczamy na polisę ubezpieczenia kościołów, obiektów parafialnych i cmentarza, a także nasze zobowiązanie wobec Kurii Biskupiej i Seminarium Duchownego. W tym tygodniu plan kolędy jest następujący:
  • Czwartek – Sulicice Południe z obydwóch stron (od godz. 13.00) – prosimy o jeden pojazd,
  • Piątek – Sulicice Wioska domy (od godz. 13.00), Majątek i Pałac (od godz. 15.00), Blok (od godz. 17.00),
  • Sobota – Sulicice Północ i Ameryka z obydwóch stron (od godz. 9.00) – prosimy o jeden pojazd.
    
 5. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, ustawienie szopki betlejemskiej, dekorację choinek mieszkańcom ulicy Nowy Świat ze Starzyna, a w tym tygodniu o sprzątanie  kościoła we czwartek po porannej mszy świętej przed uroczystością ślubną prosimy państwa Bank i Marlewskich.
   
 6. Z naszej rodziny parafialnej pożegnaliśmy śp. Romualda Rathenów, lat 71 z Werblini i Stefana Lesnau, lat 74 z Radoszewa.