Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Adwentu - 16.12.2018 r.
 1. Bóg zapłać za ofiary na rzecz Kościoła na Wschodzie. Za tydzień po mszach świętych będzie można złożyć ofiarę na ratowanie bazyliki Św. Mikołaja w Gdańsku.
   
 2. Trwa święty czas Adwentu. Msze święte roratnie o godz. 17.00 w Werblini i o godz. 18.00 w Starzynie – dzieci prosimy o przychodzenie z lampionami. W biurze parafialnym nabyć można świece Caritas – małe w cenie 10 zł i duże w cenie 20 zł oraz poświęcone opłatki na stół wigilijny. Spowiedź święta z udziałem spowiedników z sąsiednich parafii w sobotę od godz. 9.30 do 10.30 - nie będzie spowiedzi  w czasie świąt.
   
 3. W czwartek o godz. 18.00 na rozpoczęcie mszy świętej harcerze z wejherowskiego hufca ZHP przyniosą Betlejemskie Światełko Pokoju.
   
 4. Dzisiaj o godz. 13.15 w parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła w Pucku msza święta i spotkanie opłatkowe Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.
   
 5. Na plebanię przynosić można trwałe środki żywności, które przed świętami przekażemy potrzebującym.
   
 6. U ministrantów do nabycia jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Głosu Michała Archanioła”.
   
 7. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Kłanina z ul. Pałacowej bloki nr 11, 13 i 15, a w tym tygodniu w sobotę po mszy wieczornej o sprzątanie kościoła, ustawienie szopki betlejemskiej, dekorację choinek prosimy mieszkańców ulicy Nowy Świat ze Starzyna.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • środa, 19 czerwiec 2019
  Dyspensa na piątek – 21 czerwca 2019

  Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 21 czerwca br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 • piątek, 22 luty 2019
  Zmarł ks. prał. Franciszek Cybula, kapelan z Belwederu

  Ks. Franciszek Cybula odszedł do domu Ojca w wieku 79 lat, w 52. roku kapłaństwa. Kapłan był m.in. kapelanem Lecha Wałęsy, prezydenta RP.

 • niedziela, 6 styczeń 2019
  Budujący się kościół w Ostrowie

  Powoli tradycją staje się to, że na początku stycznia gościmy w naszej starzyńskiej parafii proboszcza Parafii Ostrowo, ks. Andrzeja Buję. Jak co roku obecność ks. Andrzeja wiąże się z pomocą dla zaprzyjaźnionej parafii w dziele powstawania nowej świątyni.